Koszykówka: Legioniści zaliczyli ostatni egzamin przed nowym sezonem

• Data publikacji: 28.08.2021, 17:55

W meczu sparingowym rozegranym w warszawskiej hali OSiR Bemowo koszykarze Legii Warszawa pokonali Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 82:72. Dla stołecznej drużyny był to ostatni sparing przed nowym sezonem Energa Basket Ligi. W I kolejce, 4 września o godz. 19:30, podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego podejmą na własnym boisku Asseco Arkę Gdynia.

Legioniści od początku zaczęli bardzo intensywnie nie pozwalając rywalowi na swobodę gry. Szczelna obrona i co ważne niezła skuteczność spowodowały, że warszawianie szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie. Najlepszym strzelcem Legii był Raymond Cowels, który raz za razem trafiał do kosza zapisując na swoim koncie aż 12 punktów w pierwszej kwarcie. Tę część spotkania warszawianie wygrali 26:15. Kolejne minuty wyglądały podobnie, choć lublinianie zaczęli w pewnym momencie odrabiać straty, które zmniejszyli do 7 „oczek”, ale wśród podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego nie było rozluźnienia. Wkrótce powrócili do swojej poprzedniej przewagi i na przerwę udawali się przy wyniku 52:38.

Po stronie lublinian najjaśniejszą postacią był Tweety Carter, ale jego zespół popełniał zbyt wiele błędów, by zacząć zbliżać się do przeciwnika. Zieloni Kanonierzy kilka minut po przerwie powiększyli prowadzenie, m.in. po świetnych akcjach Josha Sharkey’a i Muhammada-Ali Abdura-Rahkmana. Po 30 minutach sparingu gospodarze prowadzili 75:50. Ostatnia kwarta należała do podopiecznych trenera Davida Dedka, którzy wgrali tę część meczu różnicą 15 „oczek” co pozwoliło im znacznie zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie legioniści triumfowali 82:72.

Czujemy, że jesteśmy w dobrej formie, by rozpocząć sezon. Bardzo dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy z niecierpliwością oczekujemy na spotkanie z Asseco Arką Gdynia. Liczymy na gorący doping naszych kibiców i zwycięstwo na inaugurację rozgrywek - powiedział Raymond Cowels.

Legia Warszawa – Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 82:72 (26:15, 26:23, 23:12, 7:22)

Legia: Josh Sharkey 22, Raymond Cowels 18, Adam Kemp 11, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 10, Grzegorz Kamiński 9, Łukasz Koszarek 7, Grzegorz Kulka 3, Dariusz Wyka 2, Jakub Sadowski 0, Szymon Kołakowski 0 , Mohammed Abdelaal 0, Benjamin Didier-Urbaniak -.
Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski, Maciej Jamrozik

Polski Cukier: Jimmie Taylor 15, Tweety Carter 15, Mateusz Kostrzewski 13, Thomas Davis 11, Mateusz Dziemba 9, Mikołaj Stopierzyński 5, Sebastian Walda 2, Bartłomiej Pelczar 0, Bartosz Ciechociński 2, Damian Jeszke 0, Roman Szymański 0.
Trener: David Dedek, as. Michał Sikora

Źródło: Biuro prasowe Legia Warszawa Koszykówka