Premier League: West Ham remisuje z Crystal Palace

• Data publikacji: 28.08.2021, 18:03

Piłkarze West Ham United zremisowali na Olympic Stadium z Crystal Palace 2:2 (1:0). W meczu nie zabrakło emocji i zwrotów akcji. Podopieczni Davida Moyesa wciąż jednak utrzymują się w topie tabeli, notując siedem punktów w trzech ligowych spotkaniach.

Początek spotkania i praktycznie cała pierwsza połowa przebiegała ze wskazaniem na gospodarzy. Pierwsze trafienie w całym meczu oglądaliśmy w 39. minucie, kiedy to Pablo Fornals po dograniu Michaila Antonio pokonał Vicente Guaitę, dając The Hammers jednobramkowe prowadzenie.

Goście próbowali się otrząsnąć, jednak wciąż to ekipa Łukasza Fabiańskiego prowadziła grę. Odpowiedź nadeszła dopiero w drugiej połowie spotkania. W 58. minucie dobrze w polu karnym West Hamu zachował się Christian Benteke, który dograł piłkę głową pod nogi Conora Gallaghera. Anglik pokonał polskiego bramkarza, doprowadzając do wyrównania.

The Irons podnieśli się jednak dosyć szybko i już po dziesięciu minutach prowadzili 2:1. Górna piłka zagrana przed pole karne Orłów została przejęta przez Michaila Antonio, który wygrał pojedynek fizyczny z Joachimem Andersenem, a później precyzyjnym strzałem zdobył swoją 50. bramkę w Premier League, a czwartą w obecnym sezonie. Mydlane bańki nie zdążyły jeszcze opaść, a goście już cieszyli się z wyrównania. James McArthur dograł piłkę w pole karne, a tam świetnie przyjął ją Gallagher, który zwodem oszukał Craiga Dawsona i pokonał Łukasza Fabiańskiego.

Wynik nie uległ już zmianie, a obydwa zespoły musiały podzielić się punktami.

West Ham United – Crystal Palace 2:2 (1:0)

Bramki: 39’ Fornals, 68’ Antonio – 58’ 70’ Gallagher

West Ham United: Fabiański, Coufal, Dawson, Ogbonna, Cresswell, Soucek, Rice, Bowen (79’ Lanzini), Fornals (87’ Yarmolenko), Benrahma, Antonio.

Crystal Palace: Guaita, Mitchell, Guehi, Andersen, Ward, McArthur (88' Schlupp), Kouyate, Gallagher, Zaha, Benteke, Ayew.

Żółte kartki:  90+1’ Rice

Sędzia: Stuart Attwell