Bundesliga: Bayern lepszy od Herthy. Hat-trick Lewandowskiego

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 28.08.2021, 20:24

W ramach 3. kolejki piłkarskiej Bundesligi Bayern Monachium podejmował u siebie Herthę. Gospodarze odnieśli drugie w tym sezonie zwycięstwo pokonując gości z Berlina 5:0. Hat-tricka zanotował Robert Lewandowski.

Do składu gospodarzy powrócił odpoczywający podczas ostatniego meczu w Pucharze Niemiec, Robert Lewandowski. Polak w poprzednich ligowych starciach zdobywał po golu, zaś Bawarczycy po dwóch kolejkach mieli na swoim koncie 4 pkt, na co złożył się remis i wygrana.

Hertha, która dotychczas nie zdobyła choćby punktu, lepiej weszła w mecz i już w 3. minucie mogła objąć prowadzenie. Błąd w rozegraniu rywali wykorzystał Selke, lecz w czystej sytuacji jego uderzenie okazało się zbyt słabe i górą golkiper gospodarzy, Manuel Neuer.

Chwilę później powody do radości mieli miejscowi. W 6. minucie z piłką w pole karne przedarł się Davies, który odegrał wzdłuż linii bramkowej, po czym do siatki trafił Mueller. Chwilę przed decydującym zagraniem Niemca piłkę taktycznie przepuścił Robert Lewandowski. Polak swojej bramki doczekał się 35. minucie. Akcję rozpoczęła szarża Goretzki, który dobiegł pod szesnastkę, po czym odegrał na prawo do Gnabry'ego. Po jego dośrodkowaniu dwukrotnie główką uderzał Lewandowski, lecz pierwszy z jego strzałów trafił w poprzeczkę. Chwilę później futbolówka znalazła się w siatce. Początkowo sędzia wskazał na spalonego, ale po konsultacji z wozem VAR trafienie to zostało zaliczone.

Do przerwy górą więc Bayern, który do szatni schodził prowadząc 2:0. Taki stan rzeczy nie utrzymał się długo i już w 49. minucie Bawarczycy powiększyli przewagę. Piłkę na lewej stronie pola karnego przejął Mueller, który odegrał do Musiali, po czym ten drogę do bramki znalazł uderzając z okolic jedenastego metra.

Mimo zmian personalnych po jednej i drugiej stronie, zabawa gospodarzy się nie zakończyła. W 70. minucie ponownie na liście strzelców wpisał się wspominany kilkukrotnie reprezentant Polski. Dużą rolę przy tym trafieniu odegrał Sane, który wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż linii bramkowej, po czym z bliskiej odległości formalności dopełnił Lewandowski.

Z szansą na podwyższenie wyniku w 75. minucie był Sule. Główkującego po dograniu z rzutu rożnego gracza Bayernu świetną interwencją zatrzymał Schwolow. Ten jednak skapitulował w 84. minucie, gdy po kolejnym dograniu z cornera piłkę w siatce umieścił główkujący Lewandowski. Do końca wynik meczu się nie zmienił i Bayern może świętować zdobycie kompletu punktów.

Bayern Monachium - Hertha Berlin 5:0 (2:0)

Bramki: 6' Muller, 35' Lewandowski, 49' Musiala, 70' Lewandowski, 84' Lewandowski

Bayern: Neuer - Upamecano (46' Nianzou), Suele, Kimmich, Gnabry (67' Coman), Goretzka, Lewandowski, Davies, Mueller (81' Choupo-Moting), Musiala (61' Sane), Stansic (81' Sarr)

Hertha: Schwolow - Boyata, Stark, Selke (60' Richter), S. Serdar (79' Darida), Lukebakio (61; Belfodil), Mittelstadt, Ascacibar, Jovatic (20' Dilrosun), Tousart, Zeefuik (61' Klunter)

Sędzia: Sven Jablonski