Piłka nożna - Serie A: efektowna wygrana Lazio

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 28.08.2021, 20:46

Lazio Rzym wygrało 7:1 ze Spezią. Rzymianie początkowo przegrywali z swoimi rywalami, lecz potem pokazali jak dużą siłą ofensywną dysponują.

Mecz rozpoczął się od dwóch bramek. Najpierw 4. minucie uderzał Emmanuel Gyasi. Skuteczną interwencję zaliczył bramkarz, lecz dobitki Daniele Verdiego już nie zdołał wybronić. Faworyzowani gospodarze odpowiedzieli natychmiastowo. Prostopadłe podanie Pedro Rodrigueza na gola zamienił Ciro Immobile. Inauguracyjny kwadrans zwieńczyl drugi gol napastnika rzymian, który strzałem z dystansu zakończył akcję miejscowych. Gracze Luciano Spalettiego dążyli do zdobycia kolejnych goli. W 45. minucie po faulu na Pedro sędzia podyktował rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał Immobile. Włoch szybko odkupił winy, strzelając bramkę po główce z rzutu rożnego.

Od mocnego uderzenia zaczęli drugą odsłonę rzymianie. W 47. minucie do bramki trafił Felipe Anderson. Problemy gości jeszcze się pogłębiły, kiedy to na ponad pół godziny przed końcem spotkania Kelvin Almian sfaulował rywala na czerwoną kartkę. Strzelaninę w stolicy zakończyły gole Elseida Hysaja i Luisa Alberto.

Lazio Rzym - Spezia: 7:1 (3:1)

Bramki: 5', 15', 45+2' Immobile, 47' Anderson, 70' Hysaj, 85' Alberto - 4' Verde

Lazio: Reina - Lazzari (25' Marusić), Gabbaron, Acerbi, Hysaj - Milinković-Savić (71' Cataldi), Lucas Leiva, Alberto - Pedro (71' Moro), Immobile (81' Muriqi), Anderson (82' Romero)

Spezia: Zoet - Bastoni, Erlic, Nikolau - Amian, Vignali (81' Antiste), Maggiore (71' Sala), Ferrer - Verde (59' Hristov), Gyasi, Colley (59' Mraz)

Żółte kartki: 45+1' Erlic, 49' Gyasi

Czerwona kartka: 54' Amyan

Sędzia: Federico Dionisi