Serie A: Juventus przegrywa u siebie z Empoli. Dwóch Polaków na boisku

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 28.08.2021, 22:42

Juventus wciąż nie odniósł zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach Serie A. W 2. kolejce lepsze w Turynie okazało się Empoli, w barwach którego wystąpił Szymon Żurkowski.

Obie drużyny przystępowały do spotkania mocno podrażnione. Empoli w 1. kolejce nie zdobyło punktów, zaś Juventus tylko zremisowało. Ponadto drużyna z Turynu musi sobie radzić bez Cristiano Ronaldo, który zdecydował się wrócić do Manchesteru Untied. Portugalczyk w meczu otwierającym tegoroczne rozgrywki ligi włoskiej wystąpił, ale wszedł z ławki rezerwowych.

Po pierwszej połowie prowadziło Empoli. Goście drogę do siatki znaleźli w 21. minucie. Ze środka na lewą stronę zszedł z piłką Baninelli, który spod linii końcowej wycofał piłkę w pole karne. Do strzału przymierzał się Bejrami, ale piłka trafiła pod nogi Mancuso, który z bliskiej odległości pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Juve swojej szansy nie wykorzystało w 12. minucie. Wówczas świetnym rajdem pod pole karne popisał się Chiesa, który minął kilku rywali i oddał płaski strzał, ale z uderzeniem poradził sobie interweniujący Vicario. Chwilę wcześniej dobrze do wychodzącego na czystą sytuację gracza Empoli wyszedł Wojciech Szczęsny. Polak wybiegł przed własne pole karne i nie pozwolił do przechwytu przez rywala.

Druga połowa bez większych emocji. Niedokładne zagrania, próby strzałów blokowane przez defensorów, co ułatwiało pracę bramkarzom, a zwłaszcza Wojciechowi Szczęsnemu, gdyż Juventus wyglądał w ofensywie radził sobie co najwyżej średnio. Od 80. minuty na placu gry przebywał Szymon Żurkowski. 23-letni Polak nie otrzymał dużo czasu, ale przyczynił się choćby do przyznania dla swojej drużyny rzutu wolnego.

Ostatecznie Empoli wygrywa 1:0 i zapisuje pierwsze punkty w sezonie. 3. kolejka ligi włoskiej zostanie rozegrana po wrześniowej przerwie reprezentacyjnej na mecze eliminacji do MŚ w Katarze.

Juventus FC - Empoli FC 0:1 (0:1)

Bramki: 21' Mancuso

Juventus: Szczesny; Cuadrado (82' De Sciglio), De Ligt, Bonucci, Alex Sandro; Bentancur (66' Locatelli), Danilo, Rabiot (55' Bernardeschi); Chiesa (66' Kulusevski), Dybala, McKennie (46' Morata)

Empoli: Vicario; Stojanovic, Ismajli, Luperto, Marchizza; Haas, Ricci, Bandinelli (80' Żurkowski); Bajrami (70'Štulac); Cutrone (80' Henderson), Mancuso (73' Pinamonti)

Kartki: 81' Bernardeschi, 90' Danilo - 32' Stojanovic, 44' Cutrone, 56' Ismajli

Sędzia: Davide Ghersini