LCS: 100 Thieves w finale, świetny występ FBI
Tina Jo/Riot Games

• Dodał: Weronika Rudzińska
  • Data publikacji: 29.08.2021, 02:55

Cóż za seria, drugi, emocjonujący półfinał LCS zakończył się wygraną 100 Thieves. Drużyna pokazała się w serii na Cloud9 ze świetnej strony i udowodnili, że zasługują na szansę walki o tytuł. Abbedagge i spółka zawalczą z Team Liquid w niedzielę o 22:00 naszego czasu. Cloud9, które wygrało poprzedni split, kończy lato na trzecim miejscu w lidze.

huhi Braum 0/3/8 1/3/8 Rakan Vulcan

Pierwsza mapa zaczęła się całkiem spokojnie, drużyny wymieniły się stworami i dopiero w 11. minucie złapany został huhi. Po chwili zabity został Vulcan, a między innymi dzięki wieżom, przewagę zyskało 100T. Ponownie jednak upadł huhi, a w 17. minucie zobaczyliśmy większą walkę na bocie. W niej jedynie C9 zdobyło eliminację, ale wkrótce zginął też Zven. Gra wyglądała dość równo, w 20. minucie jednak Abbedagge upadł, a C9 spróbowało podjąć Barona, ale przeciwnicy zdołali im przeszkodzić, chociaż stracili Ornna. W końcu po wyeliminowaniu Lee Sina, czerwona drużyna jeszcze raz podjęła fioletowe wzmocnienie, ale tym razem zostali prawie wszyscy zabici zanim zdążyli je zdobyć. To Closer i spółka zyskali Barona i kilkutysięczną przewagę w złocie. Baza C9 znalazła się pod ostrzałem silniejszych minionów, a także przeciwników. W 28. minucie walka została wygrana przez 100T i nie było już wątpliwości, do kogo należy ta mapa. Już po paru minutach z kolejnym Baronem, niebieska formacja atakowała przeciwników, aż udało im się zniszczyć Nexus.

Cloud9 100 Thieves
Fudge Viego 4/1/4 0/4/3 Renekton Ssumday
Blaber Trundle 1/3/9 0/4/8 Lee Sin Closer
Perkz Twisted Fate 3/4/7 3/2/7 Orianna  Abbedagge
Zven Varus 6/2/3 7/1/4 Aphelios FBI
Vulcan Bard 1/1/10 1/4/10 Braum huhi

Chociaż drobne wymiany oglądaliśmy od początku, to pierwszy zginął Abbedagge z rąk BlaberaPerkza. Niedługo na topie złapany został Ssumday i lekką przewagę na początku zyskało C9. Długa walka przy smoku nie przyniosła nic i dopiero po chwili Closer mógł zgarnąć stwora. W 12. minucie niebieska drużyna zdobyła dwa kolejne zabójstwa zwiększając nieco swoją przewagę. 100T pierwszą eliminację zdobyło dopiero w 20. minucie, a parę minut później zobaczyliśmy wymianę trzy za jeden dla Perkza i spółki. Pozwoliło im to zdobyć smoka. Na mapie było spokojnie, kilka minut później kolejny stwór trafił na konto C9, a różnica w złocie trzymała się mniej więcej trzech tysięcy.  W 30. minucie złapany został Perkz, przez co 100T mogło zniszczyć wieżę na midzie. Chwilę później ponownie zginął Perkz i ta akcja pozwoliła czerwonej drużynie zdobyć Barona, jednak w zamian za smoka. Różnica w złocie znacznie się zmniejszyła, ale w 38. minucie to niebieska drużyna zwyciężyła walkę i zyskała bardzo dużo pieniędzy. Oceaniczna Dusza wzmocniła Blabera i spółkę. Przy kolejnym Baronie zobaczyliśmy całkiem równą walkę, ale to niebieska drużyna zgarnęła potwora. Dzięki wyeliminowaniu Zvena, 100T było w stanie wziąć Starszego Smoka i jeszcze bardziej przedłużyć grę. W 48. minucie czerwona drużyna z FBI na czele zwyciężyła walkę otwierając bazę przeciwników. I tak druga mapa zakończyła się zwycięstwem 100T.

Ssumday Renekton 2/1/3 1/2/5 Gnar Fudge
Closer Xin Zhao 3/3/4 2/2/8 Lee Sin Blaber
Abbedagge Ryze 4/3/3 5/3/5 Orianna Perkz
FBI Ashe 3/6/6 4/4/8 Tristana Zven
huhi Trundle 2/3/8 4/4/8 Leona Vulcan

Trzecia mapa była istnym młynem. Dwa pierwsze zabójstwa na dolnej alei zgarnął Vulcan, a na topie zginął Closer. Po chwili 100T udało się złapać GnaraLee Sina oraz botlane C9, w zamian za FBI. Ashe zginęła jeszcze raz, a kolejna wymiana zakończyła się bilansem trzech za dwóch dla 100T. W 7. minucie obydwie drużyny miały już po siedem zabójstw na koncie. Wkrótce złapany został Perkz, ale jego drużyna zdobyła pierwszego smoka. Wymianę dwa za jeden zobaczyliśmy na bocie, żadna z drużyn nie chciała uspokoić tempa. W 14. minucie życiem wymienili się AbbedaggeZven. C9 zdobyło trzy smoki i mieli lekką przewagę w złocie, ale ich przeciwnicy w 22. minucie znaleźli okazję żeby wyeliminować kilku graczy i utorować sobie nieco drogi do ich bazy. Parę minut później to Perkz i spółka wygrali walkę i wzmocnili się Oceaniczną Duszą i Baronem. Kolejne starcie ponownie zwyciężyło C9 i tym razem mogli udać się prosto po Nexus przeciwników.

Fudge Gangplank 2/1/5 1/3/7 Camille Ssumday
Blaber Lee Sin 2/5/2 4/0/4 Viego Closer
Perkz Orianna 1/3/3 2/2/6 Ryze Abbedagge
Zven Ashe 2/3/1 7/1/6 Varus FBI
Vulcan Nautilius 0/3/4 1/1/10 Leona huhi

Czwarta mapa zaczęła się bardzo spokojnie i dopiero koło 9. minuty upadł Perkz. Na topie zobaczyliśmy wymianę jeden za jeden i to 100T miało wczesną przewagę. W 16. minucie na górnej alei czerwona drużyna zdobyła trzy zabójstwa w zamian za jedno i różnica w złocie wzrosła do prawie pięciu tysięcy. Kilka minut później kolejne eliminacje pozwoliły Abbedagge i spółce udać się po Barona, ale tam huhiZven zginęli. Złapani zostali też SsumdayAbbedagge. Wkrótce upadł Blaber i tym razem czerwona drużyna zdobyła fioletowe wzmocnienie. C9 udało się zabić Ryze'a i Varusa, a trzeci smok trafił na ich konto. Batalia trwała i nie było widać jej końca, aż do 33. minuty, gdy walkę wygrało 100TFBI na czele. Baza przeciwników stanęła dla nich otworem i w ciągu minuty zapewnili sobie awans do finału ligi LCS