Fortuna 1 Liga: Miedź traci punkty i pozycję wicelidera

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 28.08.2021, 22:24

Spotkanie 6. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Miedzią Legnica a GKS-em Jastrzębie zakończyło się remisem. Po golu Makucha dla gospodarzy i trafieniu Słodowego dla gości padł wynik 1:1.

Przed tym meczem jastrzębianie znajdowali się na dwunastej lokacie z pięcioma punktami na koncie. Zawodnicy „Miedzianki” byli zaś na trzeciej pozycji z dorobkiem trzynastu „oczek”. Faworytem tej rywalizacji byli gospodarze.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Pierwsze minuty rywalizacji były dość wyrównane i żadna ze stron nie potrafiła przejąć inicjatywy na dłużej. Potem jednak zdecydowanie mocniej zaczęła naciskać Miedź. Najbliżej gola gospodarze byli w 45. minucie, jednak strzał z rzutu karnego Jona Aurtenetxe wybronił Mikołaj Reclaf.

Druga część gry rozpoczęła się dobrze dla legniczan, bowiem w 53. minucie Patryk Makuch strzałem głową pokonał Reclafa. Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo, bo już pięć minut później Mateusz Słodowy uderzeniem zza pola karnego doprowadził do wyrównania. Kolejne minuty upływały dość wyrównanie i ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i rywalizacja ta zakończyła się rezultatem 1:1

Miedź Legnica – GKS Jastrzębie 1:1 (0:0)

Bramki: 53’ Makuch – 58’ Słodowy

Miedź: Lenarcik – Aurtenetxe, Matuszek, Mijusković – Carolina, Dominguez, Tront, Garuch (79’ Martinez) – Stróżyński (68’ Śliwa) – Makuch, Zapolnik (84’ Garcia)

GKS: Reclaf – Witkowski (46’ Kulawiak), Bojdys, Borkała, Słodowy – Handzlik (90’ Gulczyński), Zejdler (62’ Gajda), Kuczałek – Feruga (62’ Balboa), Rumin, Kamiński (81’ Zalewski)

Żółte kartki: 12’ Dominguez, 37’ Stróżyński, 68’ Makuch, 77’ Garuch – 51’ Borkała, 55’ Kamiński, 62’ Bojdys, 89’ Kulawiak

Sędzia: Paweł Pskit