Hokej - MŚ kobiet: znamy półfinalistki turnieju

• Data publikacji: 29.08.2021, 09:00

W Calgary trwają mistrzostwa świata w hokeju na lodzie kobiet. Dzisiaj czasu kanadyjskiego rozegrano mecze ćwierćfinałowe. Do półfinału turnieju awansowały reprezentacje: Kanady, Stanów Zjednoczonych, Finlandii i Szwajcarii.

Szwajcarki awansowały do najlepszej czwórki turnieju, odnosząc zaledwie jedno zwycięstwo. W fazie grupowej przegrały wszystkie spotkania i awansowały z piątego miejsca z silniejszej grupy A. Ich rywalkami w 1/4 finału były Rosjanki, które plasowały się pozycję wyżej. Ta para była zapowiadana jako najciekawsza i tak też było w rzeczywistości. Mecz bowiem zakończył się dogrywką. Już po dziewięciu minutach Rosyjski Komitet Olimpijski prowadził 2:0 po bramkach Jelizawiety Rodnowej i Ilony Markowej. Szwajcarki odpowiedziały w ostatnich dziesięciu minutach podstawowego czasu gry. Ewelina Raselli i Phoebe Staenz doprowadziły do dogrywki. W szóstej minucie dodatkowego czasu gry zwycięską bramkę strzeliła Luca Zimmermann i to Szwajcarki zapewniły sobie miejsce w półfinale.

Rywalkami Helwetek w 1/2 finału będą niepokonane Kanadyjki. W 1/4 finału rozgromiły one Niemki 7:0. Nie było niespodzianek także w pozostałych meczach pomiędzy zespołami z grup A i B. Pierwsza tercja meczu Amerykanek z Japonkami zakończyła się wynikiem 5:2. Później zespół ze Stanów Zjednoczonych powiększył jeszcze przewagę i triumfował 10:2. Znacznie mniej bramek padło w spotkaniu Finlandii z Czechami. Drużyna ze Skandynawii wygrała zaledwie 1:0 po trafieniu Sanni Wanhanen w 36. minucie.