Simac Ladies Tour: Vos najlepsza na ostatnim etapie, a Blaak w całym wyścigu

• Data publikacji: 29.08.2021, 14:45

Marianne Vos (Team Jumbo-Visma Women) triumfowała na ostatnim etapie Simac Ladies Tour. W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się Chantal van der Broek-Blaak (SD Worx). Katarzyna Niewiadoma zajęła 13. miejsce.

Tegoroczna edycja holenderskiego wyścigu zakończyła się etapem dookoła Arnhem. Panie ścigały się na 19 okrążeniach o łącznym dystansie blisko 150 kilometrów. Trasa piątego etapu była pagórkowata.

Ucieczka dnia uformowała się dość późno, a stworzyły ją: Teniel Campbell (Team BikeExchange), Ella Harris (Canyon SRAM Racing), Nina Buysman (Parkhotel Valkenburg), Teuntje Beekhuis (Team Jumbo-Visma Women), Jeanne Korevaar (Liv Racing) i Trixi Worrack (Trek-Segafredo Women). Trasa prowokowała do ataków z odjazdu i peletonu. Na ostatniej rundzie wszystkie uciekinierki zostały doścignięte.

Na finiszu najlepsza okazała się Marianne Vos. Holenderka z Team Jumbo-Visma Women powtórzyła sukces z wczoraj. Drugie miejsce zajęła Alice Barnes (Wielka Brytania, Canyon SRAM Racing), a trzecia była Amy Pieters (Holandia, SD Worx). Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) zajęła 14. miejsce ze stratą trzech sekund. Polka uplasowała się trzy pozycje niżej od Chantal van der Broek-Blaak. Holenderka z SD Worx wygrała cały wyścig.

W klasyfikacji generalnej van der Broek-Blaak wyprzedziła o 17 sekund Marlen Reusser (Szwajcaria, Ale BTC Ljubljana) i o 30 sekund Ellen van Dijk (Holandia, Trek-Segafredo Women). Katarzyna Niewiadoma zajęła 13. miejsce ze stratą trzech minut i 46 sekund. Przypomnijmy, że przedwczoraj Polka straciła prawie trzy minuty przez kraksę. Marta Jaskulska uplasowała się na 23. pozycji ze stratą ponad siedmiu minut. Dzisiaj zawodniczka Liv Racing była 22.