Hokej - kwalifikacje IO: porażka z Austrią na koniec turnieju

• Data publikacji: 29.08.2021, 15:28

Polscy hokeiści zakończyli turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich rozgrywany w Bratysławie. Polacy już wcześniej stracili szansę na awans do Pekinu, a w ostatnim meczu przegrali 1:4 z Austrią. Hat-tricka zanotował Brian Lebler. Jedyną bramkę dla naszej drużyny strzelił Maciej Urbanowicz.

Po porażce 1:5 ze Słowacją reprezentacja Polski straciła już szansę na awans na igrzyska olimpijskie. Mecz z Austrią był jeszcze okazją na uzyskanie dobrego rezultatu, a nawet zakończenie turnieju w Bratysławie na drugim miejscu. Austriacy przystępowali do dzisiejszego spotkania po dwóch porażkach. Niestety, pierwszą bramkę zdobyli rywale. Wynik w piątej minucie otworzył Manuel Ganahl, który miał idealnie wyłożony krążek. Polacy odpowiedzieli w 12. minucie. Krążek w sytuacji sam na sam otrzymał Maciej Urbanowicz, który wyrównał. Rezultat 1:1 zmienił się w samej końcówce pierwszej tercji. Na 58 sekund przed jej końcem Austriacy wykorzystali błąd Polaków w obronie, a do siatki trafił Brian Lebler.

Druga tercja, podobnie jak pierwsza była wyrównana. Zespół Roberta Kalabera dwukrotnie grał w przewadze. Sytuację sam na sam miał Alan Łyszczarczyk. Jednak Polacy nadal przegrywali. Jedną ze swoich okazji wykorzystali nasi rywale. W 35. minucie bramkę na 3:1 strzelił Brian Lebler, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Polscy hokeiści próbowali zdobyć bramkę kontaktową, ale nie udała im się ta sztuka. Na siedem minut przed końcem Polacy popełnili kolejny błąd, tracąc krążek pod własną bramką. Hat-tricka skompletował Lebler i było już 4:1. To właśnie takim wynikiem zakończył się ten mecz. Polski zespół zakończył turniej na czwartym miejscu, ale po dobrej walce i wygranej z silną Białorusią.

Polska - Austria 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)