Badminton - Latvia International: półfinałowe porażki

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 29.08.2021, 13:27

Dwie nasze pary wystąpiły w półfinałach Latvia International. Obie musiały zadowolić się trzecimi miejscami.Mikst przegrał z Malezyjczykami, kobiecy debel z Włoszkami.

Bliżej sukcesu w półfinałowym starciu byli Wiktor Trecki i Magdalena Świerczyńska, którzy mierzyli się z Malezyjczykami Roy King Yap i Valeree Siow. W pierwszym secie azjatycka para prowadziłą od pierwszej wymiany, zdobywając punkty całymi seriami. Prowadzili 6:2, potem 12:4 i 16:6. Dopiero w końcówce Polacy złapali rytm i odrobili znaczną część strat. Dobrą grę Trecki i Świerczyńska kontynuowali w drugiej partii, którą zaczęli od wygrania siedmiu wymian z rzędu. Kolejną serię zanotowali zaraz po przerwie technicznej i zwyciężyli do 15. Decydujący set był wyrównany niestety tylko na początku. Od stanu 9:8 Malezyjczycy zaczęli podwyższać prowadzenie i nie oddali go do końca, wygrywając do 13.

W grze podwójnej faworytkami zdawały się być wyżej notowane Polki, ale na korcie różnicy w umiejętnościach widać nie było. Jeśli już, to na korzyść Włoszek, które były dziś zdecydowanie lepiej dysponowane. W pierwszej partii prowadziły od pierwszych wymian, ale Polki zdołały doprowadzić do remisu po 11 i po 12. W drugiej części Corsini i Mair w zasadzie nie popełniały błędów, co zaowocowało pewną wygraną do 14. Drugi set grany był na zasadzie punkt za punkt aż do stanu po 14. W kolejnych minutach Kwaśnik i Marczak oddały cztery punkty z rzędu i tej straty w takim momencie partii nie były w stanie odrobić. Włoszki w finale, co jest ich największym sukcesem w międzynarodowej karierze.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.