PKO Ekstraklasa: podział punktów w Płocku

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 29.08.2021, 15:01

Piłkarze Wisły Płock zremisowali 1:1 na własnym obiekcie z Rakowem Częstochowa. Na listę strzelców wpisali się Marcin Cebula i Damian Warchoł.

Początkowa faza spotkania toczyła się głównie w środkowej części boiska, co przekładało się na małą liczbę sytuacji bramkowych. W 19. minucie w efektowny sposób wynik meczu otworzył Marcin Cebula. Dla pomocnika Rakowa było to drugie trafienie w rozgrywkach. Płocczanie mogli szybko odpowiedzieć golem wyrównującym. Składną akcję Wisły kończył Łukasz Sekulski, lecz przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Vladana Kovacevicia. Gospodarzom udało się zremisować jeszcze przed przerwą. Wrzutkę z rzutu wolnego Mateusza Szwocha na gola zamienił Damian Warchoł. Goście za sprawą Cebuli byli bliscy zejścia do szatni ze skromnym prowadzeniem, ale strzelec pierwszej bramki trafił w słupek.

Po przerwie emocji nie brakowało. Zespoły szły na wymianę ciosów, które jednak nie kończyły się kolejnymi golami. W 60. minucie Cebula z połowy boiska starał się zaskoczyć Krzysztofa Kamińskiego. Golkiper Wisły w ostatniej chwili zdołał skutecznie interweniować. Płocczanie nie pozostali dłużni rywalom i dwukrotnie postraszyli Kovacevicia. Najpierw głową uderzał Warchoł, a chwilę później Damian Rasak obił poprzeczkę. W doliczonym czasie gry bliski szczęścia był Luka Susnjara, ale jego uderzenie odbił golkiper. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.

Wisła Płock - Raków Częstochowa: 1:1 (1:1)

Bramki: 37' Warchoł - 19' Cebula

Wisła: Kamiński - Rzeźniczak, Krywociuk, Lagator - Błachewicz, Rasak (78' Lesniak), Szwoch, Vallo - Wolski (82' Cielemęcki), Sekulski (77' Kolar), Warchoł (77' Susnjara)

Raków: Kovacević - Rundić, Niewulis, Tudor - Kun, Poletanović, Sturgeon (76' Gutkovskis), Długosz (78' Wdowiak) - Cebula (75' Szelągowski), Lopez (82' Sapała), Guedes (46' Musiolik)

Żółte kartki: 39' Wolski, 76' Sekulski - 27' Niewulis, 46' Cebula, 59' Rundić

Sędzia: Piotr Malec