Premier League: Tottenham z kompletem zwycięstw na szczycie ligowej tabeli
Hzh/Wikimedia Commons

• Dodał: Patryk Pyszka
  • Data publikacji: 29.08.2021, 17:00

Tottenham kontynuuje serię zwycięstw w Premier League. Tym razem pokonał Watford i zameldował się na szczycie ligowej tabeli. "Szerszenie" mają na swoim koncie trzy punkty, co daje im dwunastą pozycję.

Od początku spotkania Tottenham próbował zdominować przeciwnika, co można było zauważyć w statystyce posiadania piłki, bo przez pierwsze trzydzieści minut rywalizacji gospodarze zdecydowanie poprawili ten aspekt w porównaniu do dwóch pierwszych kolejek Premier League. W 42. minucie meczu do rzutu wolnego z bocznej strefy boiska podszedł Son Heung-Min, a jego centrostrzał znalazł się w siatce gości. Poważny błąd przy tym golu popełnił bramkarz – Daniel Bachmann. Spurs schodzili do szatni z jednobramkową przewagą.

Po zmianie stron "Szerszenie" grali z wyższą intensywnością, próbowali angażować większą liczbę zawodników do akcji ofensywnych, ale to Tottenham w 67. minucie stworzył pierwszą bardzo groźną sytuację w drugiej części spotkania. Po dośrodkowaniu Harry'ego Kane'a z prawej strony boiska blisko strzelenia bramki był Dele Alli, jednak jego uderzenie o centymetry minęło bramkę drużyny przyjezdnej. Tottenham miał więcej dobrych okazji także w ostatnich 20 minutach tego pojedynku, choć nie potrafili tego udokumentować kolejnym trafieniem. Ostatecznie Spurs zwyciężyli trzeci mecz z rzędu 1:0 i są liderem Premier League.

Tottenham Hotspur – Watford (1:0)
Bramki: 42' Son
Tottenham Hotspur: Lloris – Tanganga, Sanchez, Dier, Reguilon – Hojbjerg, Skipp, Bergwijn (68' Lucas), Alli, Son (87' Gil) – Kane
Watford: Bachmann – Cathcart (51' Ngakia), Troost-Ekong, Sierralta, Masina – Etebo, Sarr, Sissoko (71' Cleverley), Kucka, Dennis – King (65' Cucho)
Żółte kartki: 45' Kane, 61' Alli, 85' Skipp – 29' Etebo, 54' Sissoko, 90+4' Dennis
Sędzia: A. Marinner