PKO Ekstraklasa: zwycięstwo wrocławian w derbach Dolnego Śląska

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 29.08.2021, 17:18

Śląsk Wrocław zdobył trzy efektowne gole i pokonał w derbach Dolnego Śląska Zagłębie Lubin 3:1. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Erik Exposito. Jedno trafienie dołożył Mateusz Praszelik, a samobójczą bramkę strzelił Wojciech Golla.

Derbowe starcie zdecydowanie lepiej zaczęli gospodarze. Złe wyprowadzenie piłki Ivana Solera wykorzystał Rafał Makowski, który przejął piłkę, a następnie zagrał ją do Mateusza Praszelika. Ten zakończył indywidualną akcję strzałem na dalszy słupek i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na przestrzeni kolejnych dwudziestu minut padły dwie kolejne bramki. Najpierw Erik Exposito uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę. Odbita piłka trafiła pod jego nogi, po czym Hiszpan zdecydował się na drugą próbę i tym razem umieścił piłkę w siatce. Nadzieje Zagłębiu dał samobójczy gol Wojciecha Golli. Na przerwę ze skromnym prowadzeniem udali się goście.

W drugiej połowie tempo spotkania spadło. Najlepsze okazje dla Zagłębia mieli Adam Ratajczyk i Michał Bartolewski Przy strzałach obu graczy dobrze interweniował Michał Szromnik. Szczęścia licznymi uderzeniami z dystansu szukał także Dawid Pakulski, lecz wszystkie jego próby były niecelne. Śląsk strzelił za to trzeciego gola autorstwa Exposito. Dla Hiszpana był to szósty gol w piątym meczu w derbach Dolnego Śląska. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:3 i piłkarze Jacka Magiery po niemal miesiącu przerwy cieszyli się z ligowej wygranej.

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław: 1:3 (1:2)

Bramki: 36' Golla (s.) - 14' Praszelik, 24, 61' Exposito

Zagłębie: Hładun - Chodyna (71' Wójcicki), Soler, Kruk, Bartolewski (86' Balić) - Poręba, Daniel, Żyguliew (46' Pakulski), Starzyński, Ratajczyk (71' Podliński) - Szysz

Śląsk: Szromnik - Golla, Lewkot, Bejger - Pawłowski, Makowski (60' Pich), Mączyński, Garcia, Schwarz, Praszelik (78' Sobota) - Exposito

Żółte kartki: 31' Poręba, 37' Kruk

Sędzia: Piotr Lasyk