La Liga: Barcelona wymęczyła trzy punkty

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 29.08.2021, 18:56

Spotkanie 3. kolejki hiszpańskiej La Ligi pomiędzy FC Barceloną a Getafe CF zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po golach Roberto i Depaya dla Barcelony oraz trafieniu Ramireza dla gości triumfowali oni 2:1.

Przed tym meczem „Niebiescy” znajdowali się na osiemnastej lokacie z zerem punktami na koncie. Zawodnicy „Blaugrany” byli zaś na ósmej pozycji z dorobkiem czterech „oczek”. Faworytem tej rywalizacji byli zdecydowanie gospodarze z Katalonii.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Ronalda Koemana zabrakło Sergio Aguero, Ousmane’a Dembele, Ansu Fatiego, Erica Garcii, Gerarda Pique, czy Moussy Wague. Michel nie mógł za to wystawić do rywalizacji Ericka Cabaco, Marca Cucurelli, Dario Povedy oraz Vitolo.

Mecz rozpoczął się świetnie dla gospodarzy, którzy już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. Jordi Alba podał to Sergiego Roberto, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce. Gospodarze nie cieszyli się jednak zbyt długo z prowadzenia, bowiem w 19. minucie mieliśmy ponownie wynik remisowy. W głównych tolach wystąpili byli zawodnicy Barcelony. Carles Alena podał do Sandro Ramireza, a ten precyzyjnym strzałem pokonał niemieckiego golkipera „Barcy”. Jedenaście minut później gospodarze znowu prowadzili. Świetną indywidulną akcją popisał się Memphis Depay i pewnie pokonał Davida Sorie.

W drugich 45 minutach gra była dość wyrównana i żadna ze stron nie potrafiła przejąć inicjatywy na dłużej. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to Barcelona triumfowała 2:1.

Wynik ten spowodował, że Barcelona wróciła na zwycięską ścieżkę. Z kolei dla Getafe była to już trzecia porażka z rzędu.

FC Barcelona – Getafe CF 2:1 (2:1)

Bramki: 2’ Roberto, 30’ Depay – 19’ Ramirez

Barcelona: ter Stegen – Alba, Lenglet, Araujo, Royal (63’ Dest) – de Jong, Busquets, Roberto (74’ Gavi) – Braithwaite (74’ Nico), Depay, Griezmann (84’ Mingueza)

Getafe: Soria – Olivera, Mitrović, Djene (84’ Akurugu), Iglesias (46’ Suarez) – Jankto, Arambarri, Maksimović, Alena (61’ Timor) – Ramirez (61’ Mata), Unal (76’ Macias)

Żółte kartki: 27’ Araujo, 62’ Depay, 87’ Lenglet - 21’ Alena

Sędzia: Pablo Fuertes