Siatkówka - ME kobiet: Polska - Ukraina [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 29.08.2021, 19:09

Już o 19:30 polskie siatkarki podejmą Ukrainę w walce o 1/4 finału Mistrzostw Europy. Podopieczne Jacka Nawrockiego są zdecydowanym faworytem dzisiejszej rywalizacji i trudno sobie wyobrazić, żeby bój ten przegrały. Nasze dziewczyny muszą jednak podejść do meczu w pełni skoncentrowane, albowiem na tym turnieju zdarzały się już duże niespodzianki. Bądźcie z nami w ten niedzielny wieczór!

Polska - Ukraina 3:1 (21:25, 25:21, 25:22, 25:17)

Relacja na żywo

Tymczasem za dziś dziękujemy i zapraszamy na kolejne nasze relacje z Mistrzostw Europy siatkarek. Do zobaczenia!

Mecz z Ukrainkami był nieco cięższy niż można było się spodziewać, lecz najważniejsze jest zwycięstwo. Już we wtorek Polki zmierzą się z Turczynkami w walce o półfinał turnieju i tym razem nie będą faworytkami.

25:17 - Koniec! Polskie siatkarki meldują się w 1/4 finału Mistrzostw Europy 2021!

24:16 - Blok Malwiny Smarzek przy kontrze Ukrainek i mamy piłki meczowe!

23:15 - Świetny trzeci set w wykonaniu Zuzanny Góreckiej. Teraz nasza przyjmująca znakomicie atakuje i jeszcze bardziej przybliża Polskę do 1/4 finału.

22:14 - Kolejny punkt Polek po znakomitym serwisie.

21:14 - Gramy punkt za punkt z Ukrainkami i pewnie zmierzamy do ćwierćfinału.

19:12 - Walczą jeszcze Ukrainki i zdobywają punkt przy swoim serwisie.

18:9 - Wspaniałe zagrywki Zuzanny Góreckiej. Teraz dokłada jeszcze asa serwisowego.

17:9 - To jest chyba ten moment, kiedy Polki znalazły się na autostradzie do ćwierćfinału. Świetny fragment gry naszych dziewczyn.

14:9 - Chaos w grze Ukrainek. Pięć punktów wydają się być bezpieczną przewagą i miejmy nadzieję, iż taką rzeczywiście się okażą.

12:9 - Trzy punkty z rzędu dla Polek. Dobra zagrywka szybko przynosi odpowiednie skutki.

9:9 - Dobra gra z obu stron. Fajne akcje z środku Polek i Ukrainek. Znowu remis.

6:6 - Kolejne dwa punkty na bloku Ukrainek i mamy remis.

5:3 - Zablokowana Martyna Czerniańska. Ukrainki jasno pokazują, że nie zamierzają tutaj jeszcze składać broni.

3:0 - Świetny początek Polek. Trzeba utrzymać taką grę do samego końca.

1:0 - Dobry blok Polek na otwarcie czwartego seta.

25:22 - Malwina Smarzek skutecznym atakiem z lewego skrzydła kończy trzeciego seta. Polki krok od ćwierćfinału.

24:22 - Skutecznym blokiem bronią się Ukrainki.

24:21 - Będzie piłka setowa dla reprezentacji Polski. Znów skuteczna Malwina Smarzek!

23:21 - Ależ mamy szczęście. Pogubiły się w kontrze Ukrainki i tylko dzięki temu nie doprowadzają do remisu.

22:20 - Dobry moment Malwiny Smarzek, która daje nam w tym momencie meczu bardzo potrzebne punkty.

20:19 - Tu będzie nerwowo w końcówce.

20:17 - Zablokowana Anna Charczyńska!

19:17 - Polki wychodzą na dwupunktowe prowadzenie.

17:16 - Fragment równej i twardej gry. Polki nie oddają prowadzenia.

15:15 - Teraz zablokowana Malwina Smarzek. Znów robi się nerwowo.

15:14 - Już tylko punkt przewagi. Polki dwukrotnie zablokowane.

15:11 - Wbrew pozorom, nie są dziś nadzwyczaj dobrze dysponowane Ukrainki. Naciśnięte gubią się i popełniają proste błędy.

13:10 - As serwisowy Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej. Znów trzy punkty przewagi.

11:10 - I znów tylko punkt przewagi. Nieporozumienie Efimienko-Młotkowskiej z rozgrywającą i piłka wędruje daleko w aut.

11:8 - Odbudowujemy przewagę.

9:8 - Najpierw przypadkowy punkt Ukrainek (piłka w boisku po obronie), potem podwójne odbicie Julii Nowickiej i ta przewaga znów stopniała do jednego oczka.

9:6 - Choć teraz Magdalena Stysiak posyła piłkę pod siatką.

9:5 - Polki na razie robią swoje. Nasze dziewczyny znacznie poprawiły zagrywkę.

7:5 - Jednak nie. Kolejny skuteczny challenge dla Ukrainy.

8:4 - Dobrze. Trzy punkty z rzędu dla Polek i to prowadzenie znów jest w miarę bezpieczne.

5:4 - Dwie świetne zagrywki Ukrainek. Zablokowana Stysiak. Już prawie remis.

5:2 - Jednak nie było bloku. Skuteczny atak z kontry wciąż nie dla nas.

6:1 - Polki zapunktowały nawet z ataku w kontrze. Zrobiła to Zuzanna Górecka, atakując po bloku rywalek.

4:0 - Świetny początek Polek. Dużo elementów zaczyna funkcjonować.

1:0 - Skuteczny atak Martyny Czerniańskiej rozpoczyna trzeciego seta.

25:21 - Trzecia piłka setowa wykorzystana. Polska - Ukraina 1:1.

24:21 - Bronią się jeszcze Ukrainy. Zablokowana Stysiak.

24:19 - Piłka setowa dla Polek. Źle grają nasze rywalki.

23:19 - Dwa dobre ataki Polek i zwycięstwo w drugim secie jest już na wyciągnięcie ręki!

21:19 - Prosty błąd w ataku Klaudii Alagierskiej. Topnieje nasza przewaga.

21:17 - Zdecydowanie gorszy fragment gry Ukrainek. Trzeba to wykorzystać i zapisać tego seta na swoje konto.

18:16 - Kapitalne obrony z obu stron. Znakomita akcja zostaje wygrana przez Polki za sprawą skutecznego ataku Magdaleny Stysiak.

17:15 - Kończy Stysiak z prawego skrzydła!

16:15 - Dobrze gramy w obronie, ale wciąż nieskuteczna na kontrze jest Magdalena Stysiak. Całe szczęście, w ataku mylą się Ukrainka i to my wychodzimy na prowadzenie.

14:15 - Magdalena Stysiak nie ma najlepszych chwil. Najpierw zmarnowała znakomitą kontrę na 15:13, a po chwili fatalnym dograniem nie dała swojej drużynie szans na przeprowadzenie skutecznej kontry. Ukrainki znów na prowadzeniu.

14:13 - Teraz gra toczy się punkt za punkt.

12:11 - Świetna akcja Polek! Znakomicie w obronie spisała się Zuzanna Górecka, która po chwili podniosła się z parkietu, zdobyła punkt i wyprowadziła swoją ekipę na prowadzenie.

11:11 - Fatalne dwie akcje Ukrainek i doprowadzamy do remisu. Dobrą zagrywką przyczyniła się do tego Julia Nowicka.

8:11 - Kolejna niewykorzystana kontra Polek z kontry. Myli się z prawego skrzydła Magdalena Stysiak.

7:10 - Dobrą zmianę dała Martyna Czerniańska. Szkoda, że na razie nie przekłada się to na wynik.

6:8 - Wreszcie dobry atak Stysiak.

5:8 - Już trzy punkty przewagi Ukrainek. Kolejny blok naszych rywalek.

4:6 - Kapitalne w bloku są dziś Ukrainki. Magdalena Stysiak jest dziś wyłączona z gry.

3:4 - Błąd na zagrywce i blok na Zuzannie Góreckiej powoduje, iż nasze rywalki ponownie wychodzą na prowadzenie.

3:2 - Lepsze momenty Polek. Wychodzimy na prowadzenie.

0:1 - Pierwsza akcja drugiego seta może stanowić obraz pierwszego seta w pigułce. Słabe przyjęcie Polek, marny atak kończą się odważną kontrą i atakiem z drugiej linii Ukrainek.

21:25 - Ukrainki wygrywają pierwszego seta. Polki miały dwie szanse na kontry, lecz dwukrotnie ataku nie skończyła Malwina Smarzek. Dodatkowo, za drugim razem została zablokowana. Fatalny pierwszy set w wykonaniu Polek.

21:24 - Mamy duże problemy w przyjęciu, co znacznie utrudnia jakiekolwiek rozegranie piłki. Ukrainki miały już dwie piłki setowe, ale dobrze bronią się Polki.

18:23 - Mieliśmy kontrę na 19:21, ale zagraliśmy ją niedokładnie. Za chwilę as serwisowy Ukrainek. Szkoda tych akcji.

18:21 - Dobre dwie akcje Polek. Wreszcie zadziałała zagrywka. O czas prosi trener Ukrainek. Ten set nie jest jeszcze stracony.

16:21 - Kolejny błąd w ataku. Zuzanna Efimienko-Młotkowska uderza w siatkę.

16:20 - W aut po prostej atakuje Magdalena Stysiak. Fatalnie to wygląda.

16:19 - Wciąż pewne w ataku Ukrainki. Zagrywka Polek nie utrudnia im ładnej i kombinacyjnej gry.

14:17 - Odważną i bardzo bezkompromisową siatkówkę grają Ukrainki. Atak po skosie Arisowej po skosie był tego najlepszym przykładem.

14:15 - Już tylko punkt przewagi Ukrainek. Blok i as serwisowy dają nam trzy punkty w serii.

12:15 - Malwina Smarzek pojawia się w miejsce Zuzanny Góreckiej. Polki jeszcze nie grały tak w tym turnieju.

11:15 - Polki mają problemy na przyjęciu i w ataku. Uciekają kolejne punkty - Ukrainki czują się coraz swobodniej i zaczynają dominować w pierwszym secie.

10:10 - Klaudia Alagierska i Magdalena Stysiak dobrze spisują się w ataku, co pozwala Polkom doprowadzić do remisu.

8:10 - Teraz Klaudia Alagierska wpada w siatkę. Reaguje trener Jacek Nawrocki.

8:9 - Nie gramy dobrze. Myli się Magdalena Stysiak i rywalki wychodzą na prowadzenie.

6:6 - Brakuje dobrego ataku w wykonaniu Polek. Kolejne błędy w tym elemencie pozwalają Ukrainkom doprowadzić do remisu.

5-4 - Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Zuzanna Górecka zablokowane, więc Ukrainki nieco zmniejszyły swoją stratę.

3:1 - Spokojny początek Polek, które szybko wychodzą na dwupunktowe prowadzenie.

0:0 - Zaczynamy!

Obie drużyny już na parkiecie. Za chwilę zaczniemy ten bój o ćwierćfinał mistrzostw Europy!

Nie ma co ukrywać, to Polki są dzisiaj zdecydowanymi faworytkami do awansu, lecz trzeba zauważyć, iż Ukrainki bardzo solidnie spisały się w fazie grupowej. Co prawda w starciach z Turczynkami i Holenderkami nie miały zbyt wiele do powiedzenia, ale już w meczach z niżej notowanymi rywalkami wygrywały pewnie i wyglądały bardzo solidnie. Pewnie ograły m.in. Szwedki, które wczoraj sprawiły olbrzymią sensację i wyeliminowały w 1/4 finału faworyzowane Bułgarki.

Na zwyciężczynię tej rywalizacji czekają już Turczynki, które kilkanaście minut temu pewnie pokonały Czeszki 3:1 (13, -22, 14, 13).

Już za kilkanaście minut rozpocznie się spotkanie 1/8 finału Mistrzostw Europy w siatkówce kobiet pomiędzy Polską a Ukrainą. Zapraszamy na naszą relację live z tego ważnego spotkania.