World Taekwondo Grand Prix: szybki koniec Hołubowicza w ostatnim dniu

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 12.08.2018, 23:29

Karol Hołubowicz już na pierwszej rundzie zakończył zmagania w kat. -80 kg podczas zakończonego dzisiaj w Moskwie turnieju z cyklu World Taekwondo Grand Prix. Był to jedyny występ Polaka ostatniego dnia zawodów.

Hołubowicz w pierwszym pojedynku trafił na wyżej rozstawionego Portugalczyka Julio Ferreirę. Były mistrz Europy nie dał się zaskoczyć reprezentantowi Polski i ostatecznie dość przekonująco zwyciężył 28:11. Najlepszy w kat. -80 kg okazał się zawodnik gospodarzy, najwyżej rozstawiony Maksim Chramcow, który w finale pokonał Jordańczyka Saleha Elsharabaty'ego 29:11.

W drugiej rozegranej dziś kategorii, czyli -49 kg kobiet, również triumfowała największa faworytka. Mistrzyni olimpijska So-hui Kim wygrała 29:15 z Chorwatką Kristiną Tomić, po tym, jak wcześniej wyeliminowała swoją rodaczkę Jae-young Sim.

Reprezentacja Polski kończy więc drugie zawody tegorocznego cyklu World Taekwondo Grand Prix z jednym złotym medalem, wywalczonym wczoraj przez Aleksandrę Kowalczuk (+73 kg). Następny turniej odbędzie się 19-21 września w Taoyuan na Tajwanie.