LCS: 100 Thieves deklasują Team Liquid i zdobywają mistrzostwo!
Riot Games, Inc.

• Data publikacji: 30.08.2021, 00:39

100 Thieves nowymi mistrzami amerykańskich rozgrywek LCS! Złodzieje zaskoczyli wszystkich i wbrew oczekiwaniom zdeklasowali w finałowym starciu Team Liquid 3:0, zdobywając pierwsze mistrzostwo w historii organizacji. Najlepszym zawodnikiem finałów był zdecydowanie leśnik 100T, Closer, który kompletnie zdominował rywali swoim występem.

huhi Alistar 1/0/7 0/4/2 Leona CoreJJ

Rozgrywka rozpoczęła się bez walk w pierwszych dziesięciu minutach, choć swoją przewagę zdołali zaznaczyć gracze 100 Thieves. Drużyna bardzo szybko zdobyła dwa pierwsze obiekty z mapy - smoka oraz Heralda. W 11. minucie cała sytuacja została kompletnie wywrócona. Co prawda pierwszą krew na górnej alei zdobyli Team Liquid, ale w tym samym czasie na bocie 100 Thieves wygrali walkę czterech za zero i zdecydowanie wysforowali się na prowadzenie w meczu. Niedługo później Thieves dołożyli do tego dwa kolejne smoki oraz Rift Heralda, dzięki czemu w 18. minucie ich przewaga wynosiła 3,000. Minutę później TL przegrali kolejną walkę, po której stan zabójstw wyglądał dla nich bardzo źle - 2:8.

W 24. minucie Złodzieje wygrali jeszcze jedną wymianę, która pozwoliła im spokojnie zdobyć duszę smoka oceanicznego, a także Barona Nashora. Jeszcze przed rozpoczęciem oblężenia z wykorzystaniem wzmocnienia ich przewaga wynosiła ponad 9,000. Gdy drużyna ruszyła w końcu midem, to rywale nie mieli sposobu na ich powstrzymanie. 100 Thieves wygrali pierwszą mapę 15:3 już w 27. minucie.

100 Thieves vs Team Liquid - 2:0

Ssumday Renekton 3/0/5 5/4/1 Jayce Alphari
Closer Viego 8/2/7 1/4/3 Lee Sin Santorin
Abbedagge Orianna 2/2/8 0/4/4 Twisted Fate Jensen
FBI Jhin 3/1/9 0/2/3 Kalista Tactical
huhi Alistar 0/3/13 0/2/5 Braum CoreJJ

W drugiej grze akcja pojawiła się zdecydowanie wcześniej, bo już w 6. minucie skuteczny gank na górnej alei przeprowadził Viego, dzięki któremu pierwszą krew zgarnął Renekton. Sześć minut później Thieves zdobyli dwa kolejne zabójstwa, tym razem na dolnej alei, ale przewaga w złocie utrzymywała się nieznacznie po stronie Team Liquid, którzy zdobyli pierwszą wieżę na górnej alei. TL zgarnęli również chwilę później smoka powietrznego. W 16. minucie Thieves pokazali się jednak ze świetnej strony i wygrali dłuższą wymianę czterech za jednego, a także zdobyli Heralda, z którym zniszczyli dwie wieże i uzyskali 1,000 złota przewagi.

W 20. minucie Złodzieje wygrali kolejną walkę o pozycję, po której zgarnęli smoka oceanicznego, a ich przewaga wzrosła do przeszło dwóch tysięcy. Dwie minut później Thieves popełnili jednak fatalny błąd, gdy zbyt chciwie weszli do lasu rywali i stracili kilka żyć. Szczęśliwie reszcie ekipy udało się powstrzymać Team Liquid przed zgarnięciem Nashora. W 29. minucie Thieves ledwie wygrali walkę na środkowej alei, co pozwoliło zespołowi zniszczyć inhibitor z mida, ale wciąż bez możliwości zdobycia Barona.

Minutę później gracze TL wyszli jednak zbyt daleko, co natychmiast wykorzystali rywale, którzy zdobyli trzy szybkie zabójstwa. Przewaga na mapie pozwoliła 100 Thieves na zakończenie rozgrywki już w 31. minucie, dzięki czemu do końcowego triumfu brakowało im tylko jednej mapy.

CoreJJ Leona 0/5/2 0/3/11 Alistar huhi

Ostatnia mapa rozpoczęła się od najszybszej pierwszej krwi w całej serii. Już w 3. minucie Ryze wspólnie z Lee Sinem złapali Trundle'a na górnej rzece i leśnik 100 Thieves zgarnął zabójstwo. W 9. minucie Team Liquid zdołali odpowiedzieć zabójstwem na dolnej alei, ale w tym samym czasie smok powietrzny został pokonany przez Closera. W kolejnych dwóch minutach Thieves ponownie przejęli kontrolę, zdobywając dwa kolejne zabójstwa oraz Rift Heralda, który następnie zdobył dla drużyny dwie wieże i zagwarantował jej 3,000 złota przewagi. W 15. minucie zespół zgarnął jeszcze smoka piekielnego i wyglądało na to, że pewnie zmierza po mistrzostwo.

W 17. minucie Closer raz jeszcze dał popis swoich fantastycznych umiejętności, kiedy wyłapał Varusa w kolejnej walce, która została pewnie wygrana trzech za jednego. Dzięki temu Złodzieje zdobyli Rift Heralda, a także uzyskali ponad 5,000 złota przewagi. Chwilę później ekipa zdobyła trzeciego smoka, a ich przewaga w zabójstwach wynosiła już 9:2. W 24. minucie Thieves wyciągnęli przeciwników w okolice Barona, a następnie pokonali trójkę z nich, dzięki czemu bez problemu zdobyli duszę smoka górskiego. Chwilę później 100T pokonali Barona Nashora, a następnie wygrali decydującą walkę, po której ruszyli środkową aleją i zakończyli mecz w 27. minucie. Tym samym 100 Thieves zostali mistrzami amerykańskich rozgrywek LCS!