Serie A: AC Milan zdeklasował Cagliari
JlH

• Dodał: Patryk Pyszka
  • Data publikacji: 29.08.2021, 22:49

AC Milan pewnie pokonał u siebie Cagliari w drugiej kolejce Serie A i jest wśród zespołów z kompletem punktów. Wynik został ustalony w pierwszej połowie, która była niesamowicie atrakcyjna do oglądania. Drużyna z Sardynii plasuje się na czternastej pozycji w lidze.

Mecz rozpoczął się od przewagi Rossonerich. Pierwsza kapitalna okazja to genialne podanie Oliviera Girouda do Rafaela Leao, ale Portugalczyk nie potrafił wykorzystać tej sytuacji i został zablokowany przez jednego z obrońców Cagliari. Chwilę później kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Sandro Tonali i Milan wyszedł na prowadzenie. Jednak kilka minut potem dośrodkowanie Jao Pedro wykorzystał Allesandro Deiola. Cagliari długo nie cieszyło się z remisu. Już w następnej akcji na uderzenie z dystansu zdecydował się Rafael Leao, a piłka odbiła się jeszcze od Brahima Diaza i wpadła do siatki.

Byliśmy świadkami bardzo emocjonującego pojedynku, bo w 24. minucie swojego pierwszego gola w Serie A strzelił Olivier Giroud, który perfekcyjnie wykorzystał podanie od Brahima Diaza. To nie koniec popisów piłkarzy w czerwono-czarnych koszulkach w pierwszych trzech kwadransach. Po strzale Brahima Diaza piłka odbiła się od ręki stojącego w polu karnym Kevina Strootmana i sędzia musiał wskazać na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Olivier Giroud. Francuz uderzył pewnie w prawy róg, a golkiper gości był bezradny, choć rzucił się we właściwą stronę.

Po zmianie stron Milan nie atakował już z taką intensywnością, a zespół Leonardo Sempliciego nie potrafił tego wykorzystać. Druga połowa to kontrola gospodarzy i zniechęcone Cagliari, które nie wierzyło, że da się odwrócić losy tego meczu. Ostatecznie Milan zwyciężył 4:1 i ma komplet punktów po dwóch kolejkach Serie A.

AC Milan – Cagliari 4:1 (4:1)

Bramki: 12' Tonali, 17' Diaz, 24' Giroud, 43' Giroud – 15' Deiola

AC MILAN (4-2-3-1): Maignan, Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez, Tonali (68' Bennacer), Krunic, Saelemaekers (68' Florenzi), Brahim (85' Maldini), Leao (68' Rebic), Giroud (90+2' Castillejo)

CAGLIARI (3-5-2): Radunović; Ceppitelli (64' Zappa), Godin, Carboni; Nández, Marin, Strootman (75' Farias), Deiola (85' Deiola), Dalbert (75' Lykogiannis); João Pedro, Pavoletti (85' Valencia).

Kartki: 73' Brahim Diaz – 5' Dalbert, 38' Deiola, 41' Strootman. 62' Godin, 84' Nandez

Sędzia: M.Serra