Tokio 2020 - Tenis stołowy: Rafał Czuper ze srebrnym medalem!
Adrian Stykowski/Polski Komitet Paraolimpijski

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 30.08.2021, 09:57

Rafał Czuper wywalczył srebrny medal podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. W finale turnieju klasy 2. w tenisie stołowym przegrał z Francuzem Fabienem Lamiraultem 2:3.

Rafał Czuper do finału turnieju tenisistów stołowych w klasie 2. podczas igrzysk paraolimpijskich dotarł po raz drugi w karierze. W 2016 roku w Rio de Janeiro musiał uznać wyższość Fabiena Lamiraulta. Dziś doszło do rewanżu za tamten pojedynek.

Spotkanie lepiej rozpoczął Czuper, który prowadził w premierowej odsłonie 3:1. W późniejszej fazie seta inicjatywę przejął Francuz. Lamirault wygrał tę partię 11:6. Na odpowiedź Polaka nie trzeba było długo czekać. Drugi set miał bardzo wyrównany przebieg. Czuper musiał gonić rywala, broniąc po drodze trzy piłki setowe. W samej końcówce zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrał 14:12.

Trzeci set bez większej historii padł łupem Lamiraulta. Czwarta odsłona należała jednak do reprezentanta Polski. Rafał Czuper prowadził od początku do końca seta, którego wygrał 11:7. O losach złotego medalu musiała rozstrzygnąć piąta partia. W niej trwała zażarta walka o złoto do ostatniej piłki. Od początku minimalnie z przodu był Francuz. Polak dzielnie walczył, doprowadził do stanu 7:8, potem obronił nawet dwie piłki meczowe, ale niestety nie zdołał pokonać rywala.

Rafał Czuper - Fabien Lamirault (Francja) 2:3 (6:11, 14:12, 5:11, 11:7, 9:11)