Rogers Cup: Rafa Nadal z rekordowym tytułem!

• Data publikacji: 13.08.2018, 07:20

Stefanos Tsitsipas w dniu finału świętował swoje 20. urodziny. Niestety, jak się później okazało, młodemu Grekowi nie udało się w pełni świętować tego wydarzenia. W wielkim finale Rogers Cup Tsitsipas stanął przed niepowtarzalną szansą, aby pokonać w jednym turnieju 5 zawodników z TOP 10. Rafael Nadal okazał się jednak zbyt mocny i zbyt doświadczony dla młodego Greka. Majorkanin wygrał spotkanie w dwóch setach i sięgnął po rekordowy 33. tytuł Masters 1000!

Wielu kibiców się zastanawiało czy młody Grek będzie w stanie grać, jak równy z równym w meczu przeciwko tak doświadczonemu przeciwnikowi. Niestety dla tych co uwielbiają niespodzianki, przebieg pierwszego seta był taki, jak można było się tego spodziewać. Rozpędzony Rafa Nadal, który nie przestaje zdobywać kolejnych trofeów, szybko przełamał Greka dwukrotnie i wyszedł na prowadzenie 4:1. Majorkanin wygrał pierwszego seta 6:2. Pierwsza partia w wykonaniu Nadala była niemal perfekcyjna. Hiszpan przy swoim serwisie przegrał zaledwie jedną piłkę!

Na nieszczęście Tsitsipasa Nadal już w pierwszym gemie drugiego seta przełamał rywala. Przez całego seta niezmordowany Grek próbował odłamać Rafę i postarać się jeszcze nawiązać walkę o tytuł Rogers Cup. W 10 gemie, gdy Nadal serwował już po mistrzostwo w turnieju w Toronto, nadarzyły się dwie okazje do przełamania powrotnego dla 20-latka. Stefanos za drugą próbą przełamał rywala i wrócił do walki o zwycięstwo w drugiej partii, co wydawało się niemożliwe w dzisiejszym spotkaniu. Rafael Nadal w końcówce seta miał sporo problemów. Spotkanie zakończył dopiero w rozgrywce tie-breakowej po drodze broniąc nawet jednej piłki setowej. Hiszpan w decydującym momencie pokazał swój najlepszy tenis i zwyciężył w tie-breaku 7:4.

Zwycięstwo w Rogers Cup było 80. tytułem ATP dla Rafy Nadala. Tytuł ten jest także rekordowym 33. tytułem Masters 1000! Jak już wiadomo, Rafa po zwycięstwie w Toronto, za pośrednictwem portalu społecznościowego poinformował, że wycofuje się z turnieju w Cincinnati.