Igrzyska Paraolimpijskie - 31 sierpnia [Zapis relacji]

  • Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 31.08.2021, 12:00

Polscy paraolimpijczycy po sześciu dniach rywalizacji w Tokio w swoim dorobku mają trzynaście medali, a przed nimi kolejne szanse na powiększenie tego rezultatu. We wtorkowym programie nie zabraknie rywalizacji lekkoatletów i tenisistów stołowych, którzy rozpoczynają grę drużynową. Na arenach paraolimpijskich swoje zmagania zainaugurują też kolarze, wśród których również mamy swoje szanse na kolejne krążki. Bądźcie z nami!

Relacja na żywo

To tyle na dziś z Tokio. Cieszymy się z dwóch nocnych medali Renaty kałuży i Lucyny Kornobys. Popołudnie było dla polskich sportowców nieudane. Porażki tenisistów stołowych, czwarte i piąte miejsca lekkoatletów. Może to przez padający w Tokio nieustannie deszcz? Tyle na dziś, zapraszamy jutro!

Lekkoatletyka - No cóż, najlepszy wynik Macieja Sochala to 8.51 metra. Oznacza to brak medalu i jak na razie siódme miejsce - przed nami jeszcze dwóch miotaczy. Na prowadzeniu z rekordem świata (12.97) Chińczyk Li Liu.

Lekkoatletyka - Ostatni dziś polski akcent to występ Macieja Sochala w pchnięciu kulą F32. pierwsza próba spalona, jeszcze pięć przed Polakiem.

Lekkoatletyka - Piąta Polka, coś dziś nie mają nasi lekkoatleci dobrego dnia. Wygrywa Amerykanka Breanna Clark z nowym rekordem świata - 55.18. Franieczek na mokrej nawierzchni Stadionu Olimpijskiego pobiegła w czasie 59.14, lepszym niż ten, który dał złoto mistrzostw świata. Jednak igrzyska to igrzyska.

Lekkoatletyka - Za chwilę finał 400 metrów w klasie T20 kobiet, w którym pobiegnie aktualna mistrzyni świata, Justyna Franieczek. Liczymy na medal!

Lekkoatletyka - Także na czwartym miejscu ukończy swój start Łukasz Mamcarz. Polak nie zaliczył wysokości 1.83, co udało się trzem innym skoczkom, w tym dwóm Hindusom. Jeromin brąz przegrała z Amerykanką Dają Young o 0.01 sekundy...

Lekkoatletyka - Czwarta Polka! Do ósmego jej medalu paraolimpijskiego zabrakło naprawdę niewiele!

Lekkoatletyka - Przed nami finał stumetrówki w klasie T47. Na torze 6. Alicja Jeromin

Lekkoatletyka - Pierwsza zrzutka Mamcarza na wysokości 1.83. Druga próba też nieudana.

Lekkoatletyka - Łukasz Mamcarz zalicza w pierwszych próbach 1.77 i 1.80, podobnie jak trzech innysch skoczków.

Lekkoatletyka - Czekamy na występ Macieja Sochala. Tu zawodnicy po wjechaniu do koła wykonują sześć prób pod rząd. Na razie prowadzi Omańczyk al Maskaykhi - 10.84. Polak czeka spokojnie na swoją kolejkę.

Lekkoatletyka -Łukasz Mamcarz 1.73 zalicza także w pierwszej próbie. Wysokość zaliczyło siedmiu skoczków, do rozstrzygnięć jeszcze trochę brakuje.

Lekkoatletyka - Anna Trener - Wierciak w ostatnim skoku oddaje mierzoną próbę. Skacze na odległość 4.33. Nie zmienia to jednak jej piątej lokaty w całym konkursie. Tytuł mistrzowski dla Węgierki Ekler.

Lekkoatletyka - Łukarz Mamcarz zalicza 1.69 w pierwszej próbie.

Tenis stołowy - Nie będzie półfinału Patryka Chojnowskiego i Piotra Grudnia. Ten drugi przegrywa 1:3 z Lvem Katsem i Ukraina triumfuje w ćwierćfinale 2:1.

Tenis stołowy - W meczu Piotr Grudzień - Lev Kats mamy 1:1 w setach. Decydująca faza walki o półfinał przed nami.

Lekkoatletyka - Rozpoczynają się kolejne dwa finały z Polakami. Maciej Sochal walczy w pchnięciu kulą w kklasie F32, a Łukasz Mamcarz w skoku wzwyż w klasie T42,

Lekkoatletyka - Dwie kolejne spalone próby Anny Trener-Wierciak i dalej piąta lokata. Tymczasem Luca Ekler skacze na 5.63 co jest nowym rekordem świata.

Tenis stołowy - Nie będzie półfinału w turnieju drużynowym tenisistów stołowych w klasie 4-5. Rafał Lis przegrywa z Kim Jung Gil 0:3, a Polska z Koreą 1:2. Pod dobrym początku w deblu dwie przegrane w singlach zamknęły naszej drużynie drogę do strefy medalowej.

Pływanie - Oliwia Jabłońska piąta w finale 100 metró stylem motylkowym w klasie S10. Polce do podium zabrakło ponad 2 sekundy.

Tenis stołowy - Nie wygląda to dobrze. Rafal Lis przegrywa z Koreańczykiem już 0:2 i Poalcy są o set od przegranej w półfinale. Zdecydowanie lepeij wygląda sytuacja Patryka Chojnowskiego, który wygrał z Maiem 3:0 i doprowadził do remisu w starciu z Ukrainą.

Lekkoatletyka - Pierwszy skok Anny Trener - Wierciak na 4.22 daje jej na razie 5. miejsce.

Tenis stołowy - Przegrali Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień w pierwszym meczu ćwierćfinału w klasie 9-10 0:3. Ukraińcy byli wyraźnie lepsi. Nadzieja w singlach. Chojnowski gra z Maiem

Lekkoatletyka - Na Stadionie Olimpijskim do walki o medal w skoku w dal szykuje się Anna Trener - Wierciak.

Tenis stołowy - Przegrywa Żyłka 0:3. O wszystkim zadecyduje stracie Rafała Lisa z Kim Jung Gil.

Tenis stołowy - Koreańczyk na razie w grze pojedynczej wyraźnie lepszy od Krzysztofa Żyłki. Jest 2:0 w setach i 5:0 w partii numer 3.

Tenis stołowy - Mecz Polska - Ukraina też się właśnie zaczął.

Tenis stołowy - Brawo! Brawo! Brawo! Decydujący set wygrany przez Lisa i Żyłkę 11:5. Polacy prowadzą w meczu 1:0. Teraz zagrają Żyłka i Kim Yopung Gun. Wygrana Polaka da już awans do półfinału!

Tenis stołowy - Jest remis! czwarta partia wygrana przez Żyłkę i Lisa 11:5.

Tenis stołowy - Trzeci set na korzyść Koreańczyków w stosunku 11:8.

Tenis stołowy - Wyrównują Poalcy stan meczu doeblowego z Koreańczykami. Drugi set wygrany do 8. Brawo!

Tenis stołowy - Mecz z Ukrainą się opóźnia, ale Koreańczycy wygrali pierwszego seta 11:6.

Tenis stołowy - Z Koreą też zaczynają deble - Krzysztof Żyłka i Rafał Lis kontra Kim Young Gun i Kim Jung Gil.

Tenis stołowy - Mecz z Ukrainą zaczyna gra podwójna. Po polskiej stronie Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień, po ukraińkiej Ivan Mai i Lev Kats.

Tenis stołowy - Zbliżamy się powoli do końca posuchy związanej ze startami Polaków w Tokio. O godzinie 11:00 odbędą się dwa mecze polskich drużyn w tenisie stołowym. W klasie 9-10 mężczyzn Polska zagra z Ukrainą, a w klasie 4-5 mężczyzn rywalem Biało-Czerwonych będzie Korea Południowa.

Tak można cieszyć się ze swojego pierwszego w karierze paraolimpijskiego medalu!

Warto wspominać o historiach takich jak te!

Indie przeżywają dziś kolejny wyjątkowy moment - tym razem mają pierwszą mistrzynię paraolimpijską w historii rywalizacji strzeleckiej.

Renata Kałuża była niesłychanie szczęśliwa ze swojego brązowego medalu. Jak widać, w pięć lat można poświęcić się nie tylko sportowi i zdobyć upragniony krążek.

Najbliższe dwie godziny będą spokojniejsze dla naszych kibiców. Kolejnych reprezentantów Polski ujrzymy o 11, kiedy nasi tenisiści stołowi przystąpią do rywalizacji w ćwierćfinale. O godzinie 12 na stadionie w Tokio do finału w skoku w dal T38 przystąpi Anna Trener-Wierciak.

Kolarstwo szosowe - Tak niewiele zabrakło do medalu! Dominika Putyra i Ewa Bańkowska dojeżdżają do mety jako czwarte, 9 sekund po szwedzkim tandemie. Justyna Kiryła i Aleksandra Tecław skończyły rywalizację na szóstej pozycji.

Kolarstwo szosowe - Po 24 kilometrach polski tandem pozostaje na trzeciej pozycji. Justyna Kiryła i Aleksandra Tecław wyprzedziły belgijski zespół i zajmują szóste miejsce.

Kolarstwo szosowe - Szesnaście kilometrów za nami. Na trzeciej pozycji wciąż utrzymują się Dominika Putyra i Ewa Bańkowska.

Kolarstwo szosowe - Po ośmiu kilometrach Dominika Putyra i Ewa Bańkowska plasują się na trzeciej pozycji. Natomiast Justyna Kiryła i Aleksandra Tecław są obecnie siódme.

Strzelectwo - Szymon Sowiński rywalizację w pistolecie pneumatycznym kończy na szóstej pozycji. Zwycięstwo okraszone rekordem paraolimpijskim dla Chao Yanga.

Kolarstwo szosowe - Za kilka minut rozpocznie się również rywalizacja w jedzie na czas pań w klasie B (dysfunkcja wzroku). Tam będziemy mogli zobaczyć dwa polskie zespoły: Justynę Kiryłę z pilotem Aleksandrą Tecław oraz Dominikę Putyrę z Ewą Bańkowską.

Strzelectwo - Już za moment rywalizację w finale karabinu pneumatycznego rozpocznie Szymon Sowiński.

Tenis stołowy - Rafał Czuper zdominował również czwartego seta i pokonał Rasula Nazirowa 11:4. Tym samym Polak wygrywa cały pojedynek w stosunku 3:1, a to oznacza, że Biało-Czerwoni zwyciężają rywalizację z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim 2:0 i meldują się w półfinale!

Tenis stołowy - Świetna trzecia partia w wykonaniu Rafała Czupera. Polak pokonał Rosjanina 11:4 i od zakończenia pojedynku dzieli go tylko jeden set.

Tenis stołowy - Druga odsłona zakończyła się na korzyść naszego reprezentanta. Czuper zwyciężył ją w stosunku 11:8 i tym samym doprowadził do wyrównania w całym meczu.

Tenis stołowy - Swój mecz z Rasulem Nazirowem rozpoczął właśnie Rafał Czuper. Niestety nasz srebrny medalista w pierwszej odsłonie uległ rywalowi 8:11.

Tenis stołowy - Trwa ćwierćfinałowa rywalizacja Polaków z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim w łączonych klasach 1 i 2. Rafał Czuper i Tomasz Jakimczuk na razie prowadzą 1:0 po zwyciężonym w stosunku 3:2 deblu.

Strzelectwo - W eliminacjach pistoletu pneumatycznego wystąpili Szymon Sowiński i Filip Rodzik (SH1). Sowiński zajął 7. pozycję co dało mu awans do finału, który rozpocznie się o godzinie 7:30. Niestety ta sztuka nie udała się Rodzikowi, drugi z Polaków zmagania zakończył na 17. miejscu.

Lekkoatletyka - W biegu eliminacyjnym na 100 metrów świetnie zaprezentowała się Alicja Jeromin (T47). Polka uzyskała drugi rezultat w swojej grupie (12,19 s) i pewnie awansowała do dzisiejszego finału. Walka o medale z udziałem naszej reprezentantki już o godzinie 13:18.

Lekkoatletyka - Krzysztof Ciuksza (T36) w finale biegu na 400 metrów zajął piąte miejsce z najlepszym wynikiem w sezonie - 55,90 s. Po złoto sięgnął James Turner z Australii.

Lekkoatletyka - Mamy kolejny medal! Lucyna Kornobys została wicemistrzynią paraolimpijską w pchnięciu kulą (F34)! Polka w swojej najlepszej próbie uzyskała odległość 8,60 m i tym samym obroniła tytuł z Rio de Janeiro. Zwyciężyła Chinka Lijuan Zou, która pchnięciem na 9,19 metr pobiła rekord świata.

Pływanie - Alan Ogorzałek (kategoria S10 - niewielkie dysfunkcje narządu ruchu) startujący w eliminacjach na 100 metrów stylem motylkowym zajął w swoim wyścigu ostatnie piąte miejsce. Tym samym Polaka nie zobaczymy w finale.

Tenis stołowy - Po udanych startach indywidualnych polscy tenisiści rozpoczęli zmagania drużynowe. W łączonych klasach 4 i 5 Maciej Lis i Krzysztof Żyłka pokonali serbską drużynę 2:1. Lis zwyciężył swój pojedynek z Goranem Perliciem (3:0), natomiast Żyłka musiał uznać wyższość Mitara Palikucia (1:3). O zwycięstwie w całej rozgrywce zadecydował więc mecz debla, w którym Polacy pewnie pokonali bałkańskich rywali 3:0.

Kolarstwo szosowe - Swój pierwszy medal paraolimpijski wywalczyła Renata Kałuża! Polka zdobyła brąz w jeździe na czas (klasa H3). Zwyciężyła Niemka Annika Zeyen, a po srebro sięgnęła Francesca Poorcellato z Włoch.

Kolarstwo szosowe - W jeździe na czas w klasie H3 (niedowład nóg oraz mięśni brzucha) wystąpił Rafał Szumiec, który wyścig zakończył na 9. pozycji. Po paraolimpijskie złoto sięgnął natomiast reprezentant Austrii - Walter Ablinger.

Kolarstwo szosowe - Rafał Wilk nie zdołał obronić tytułu mistrza paraolimpijskiego w jeździe na czas (klasa H4 - niedowład nóg) i zajął czwarte miejsce. Polakowi do podium zabrakło nieco ponad 10 sekund. Drugi z Biało-Czerwonych - Krystian Giera uplasował się na 7. pozycji. Zwyciężył Holender Jetze Plat.

Pierwszy meldunek z Tokio pojawi się około godziny 6:30.

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.