Tenis - US Open: 17-latka za mocna dla Linette
Keith Allison/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 31.08.2021, 01:16

Magda Linette pożegnała się z wielkoszlemowym US Open. Polka już w pierwszej rundzie trafiła na rozstawioną rywalkę. Pomimo prowadzenia 29-latki, Amerykanka Coco Gauff okazała się zbyt mocna, a w związku z tym, to nastolatka wystąpi w drugiej rundzie singla na nowojorskich kortach.

Początek spotkania na Louis Armstrong Stadium udowodnił, że nawierzchnia podczas tegorocznego US Open jest wyjątkowo szybka. Magda Linette, jak i jej przeciwniczka - Cori Gauff, wykorzystywały atut serwisu i pewnie utrzymywały własne podania. Na pierwsze przełamanie przyszło czekać do ósmej rozgrywki, kiedy to Polka popełniła dwa podwójne błędy serwisowe, które zadecydowały o stracie gema. Z kolei Amerykanka nie popisała się w kolejnej części, a 29-latka wykorzystała skrupulatnie błędy przeciwniczki.

Po przerwie medycznej, spowodowaną kontuzją reprezentantki Polski, Linette wyrównała stan pierwszej odsłony. W związku z tym losy premierowej partii rozstrzygnęła końcówka, w której coraz więcej błędów popełniała 17-latka. Ubiegłotygodniowa półfinalistka turnieju w Clevland, ponownie przełamała swoją rywalkę, a po chwili w znakomitym stylu wywiązała się z obowiązku serwującej. 48. zawodniczka rankingu WTA wygrała pierwszego seta 7:5.

Początek drugiej partii należał do Magdy Linette. Biało-czerwona przełamała Cori Gauff już w gemie otwarcia, a w kolejnej części podwyższyła prowadzenie. Niestety od tego momentu inicjatywę przejęła tenisistka rozstawiona z "21". Amerykanka wygrała pięć gemów z rzędu, a po 100 minutach od rozpoczęcia pojedynku, wyrównała stan tego meczu.

W trzeciej odsłonie wyraźnie uwidoczniła się przewaga Coco Gauff. Nastolatka z każdą wymianą grała coraz lepiej, natomiast Polka nie była w stanie prezentować swojego najlepszego tenisa. Linette jednak nie złożyła broni i od stanu 0:4 wygrała trzy gemy z rzędu. Biało-czerwona walczyła ambitnie do samego końca, ale przewaga z początkowej fazy seta okazała się decydująca. Amerykanka w następnej rundzie zmierzy się ze swoją rodaczką - Sloane Stephens.

Coco Gauff (USA)[21] - Magda Linette (POL) - 5:7, 6:3, 6:4