Karpacki Wyścig Kurierów: triumf Filipa Maciejuka

• Data publikacji: 31.08.2021, 20:46

Zwycięstwem Filipa Maciejuka zakończyła się tegoroczna edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów. Reprezentant Polski wygrał ostatni etap i awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Tym samym powtórzył sukces z 2018 roku.

Tegoroczna edycja wyścigu dla młodzieżowców trwała zaledwie trzy dni i była rozegrana tylko na terenie Polski. Rywalizacja rozpoczęła się 4-kilometrowym prologiem w Połańcu. Najlepszy okazał się Fran Miholjević (Cycling Team Friuli AD). Chorwat uzyskał lepszy czas o trzy sekundy do drugiego Filipa Maciejuka. Kolejnego dnia kolarze ścigali się na wymagającej trasie z Tarnowa do Ciężkowic o długości 137 kilometrów. Na ostatnim podjeździe oderwała się grupa kilku zawodników. Triumfował Daan Hoeks (Amsterdam Racing Academy). Holender wyprzedził Szweda Wincenta Wallindera (Team IBT-BH Carl Ras), Frana Miholjevicia i Filipa Maciejuka. Hoeks przejął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, mając przewagę sekundy nad Chorwatem i dziewięciu sekund nad Polakiem.

Ostatni odcinek prowadził z Muszyny do Niedzicy-Zamek (130 kilometrów). Etap zakończył się finiszem ze zredukowanej grupy. Najlepszy był Filip Maciejuk, który wyprzedził Włocha Gabriele Petrelliego (Cycling Team Friuli ASD) i Austriaka Mario Gampera (Union Raiffeisen Radteam Tirol). Ostatecznie Maciejuk został zwycięzcą całego wyścigu, chociaż miał taki sam łączny czas jak Hoeks. Nowy nabytek Bahrain-Victorious wygrał wyścig po raz drugi, pierwszy triumf zanotował w 2018 roku. Drugi z reprezentantów Polski, Damian Papierski zajął 16. miejsce, a Aleksander Krukowski (Cartusia Bike Atelier) był 18.