Tenis - US Open: pewna wygrana Hurkacza na otwarcie

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 31.08.2021, 20:29

Hubert Hurkacz rozegrał bardzo dobry pierwszy mecz w wielkoszlemowym turnieju US Open. Białorusina Jegora Gierasimowa pokonał 3:0 (6:3, 6:4, 6:3) i pewnie awansował do 1/32, gdzie zmierzy się z kimś z duetu Andreas Seppi-Marton Fucsovics.

Hubert Hurkacz rozpoczął od pewnej wygranej swojego serwisu. Pierwsze przełamanie w meczu miało miejsce w czwartym gemie, gdy po bardzo długiej wymianie (najdłuższej w pierwszym secie) Polak pokonał swojego rywala. Następnie długo rywalizacja rozgrywała się punkt za punkt. Hurkacz okazję na skończenie seta drugim break-pointem miał w ósmym gemie, mając piłkę setową przy stanie 40:30. Białorusin wybronił się jednak i nie dopuścił do drugiego przełamania w tym spotkaniu. Chwilę później Polak skończył seta przy swoim serwisie, wygrywając 6:3.

W drugim secie ponownie Hurkacz jako pierwszy przełamał rywala. Miało to miejsce w piątym gemie. Później Polak stanąl jeszcze przed szansą na przełamanie przy okazji kolejnego serwisu Jegora Gierasimowa, lecz ten ponownie wybronił sytuację ze stanu 40:30. Set zakończył się wynikiem 6:4.

W ostatnim, trzecim secie Polak przypieczętował awans do kolejnej rundy, dwukrotnie przełamując swojego przeciwnika. Pierwszy raz przełamał Białorusina dając mu wygrać tylko jedną piłkę i doprowadzając do stanu 3:2, a za drugim razem był to gem kończący mecz, w którym ponownie Polak stracił zaledwie punkt. Set zakończył się wynikiem 6:3, a cały mecz trwał godzinę i 43 minuty.

Huber Hurkacz (POL) [10] - Jegor Gierasimow (BLR) 6:3 6:4 6:3