Igrzyska Paraolimpijskie - 1 września [Zapis relacji]

  • Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 01.09.2021, 17:00

Tydzień rywalizacji w Tokio podczas igrzysk paraolimpijskich za nami. Wczoraj reprezentacja Polski powiększyła swój dorobek o kolejne dwa medale. Pierwszego dnia września w szczególności będziemy zwracać uwagę na lekkoatletów, pływaków oraz tenisistów stołowych. Dopingujmy naszych herosów! 

Relacja na żywo

To były dwie bardzo dobre, ale już ostatnie informacje z dzisiejszej rywalizacji w Tokio, gdzie Polacy zdobyli kolejne medale. Dziękujemy i zapraszamy jutro!

Lekkoatletyka - Zakończył się konkurs pchnięcia kulą w klasie F32. Jewgienija Galaktionowa kończy go z wynikiem 6,80 i zajmuje trzecie miejsce. Tym samym RÓŻA KOZAKOWSKA ZDOBYŁA SREBRNY MEDAL Z WYNIKIEM 7,37 I PO RAZ DRUGI STANIE NA PODIUM W TOKIO! GRATULACJE! Złoto dla Ukrainki Anastazji Moskalenko.

Tenis stołowy - POLKI W WIELKIM FINALE! Natalia Partyka nie dała szans Marques Parinos. W trzecim secie było 11:2, a w meczu 3:0. Zwycięstwo w singlu dodajemy do wygranej w deblu i tym samym Polki mają co najmniej srebro. O złoto nasza drużyna powalczy z Australią.

Tenis stołowy - Natalia Partyka kontroluje sytuację przy stole. 11:4 w drugiej partii i 2:0 w całym spotkaniu. Jeden set od finału dla naszej drużyny.

Tenis stołowy - Jest fantastycznie! Całkowita dominacja Partyki! Polka wygrała pierwszą partię z Brazylijką 11:0.

Tenis stołowy - Natalia Partyka rozpoczęła mecz singlowy od prowadzenia 7:0 z Jennyfer Marqeus Parinos.

Lekkoatletyka - Nie będzie drugiego złotego medalu dla Róży Kozakiewicz! Niewiarygodna próba Ukrainki Moskalenko - 7,61 i poprawiony rekord świata Polki.

Tenis stołowy - Tak jest! Natalia Partyka i Karolina Pęk wygrały seta 11:7 i cały mecz 3:1! Triumf Polek z Brazylijkami w deblu. Bardzo ważny, a może nawet decydujący punkt dla naszej ekipy w tym półfinale!

Lekkoatletyka - Rekord życiowy 6,26 Australijki Rosemary Little daje jej w tym momencie trzecie miejsce. Róża Kozakowska jest już pewna medalu, gdyż na starcie pozostały tylko Ukrainka Anastazja Moskalenko i Rosjanka Jewgienija Galaktionowa. Będzie im trudno pokonać rekordowy wynik Polki.

Tenis stołowy - W końcówce trzeciego seta Polki prawie straciły duży zapas, ale ostatecznie wygrały 11:9. Natalia Partyka i Karolina Pęk prowadzą 2:1 z brazylijskim duetem.

Tenis stołowy - Bardzo wyrównany był drugi set. Niestety, Brazylijki wygrały 14:12. W setach mamy remis.

Parabadminton - No i po meczu... Przegrywa Bartłomiej Mróz z Merilem Loquette 16:21 i 17:21. Już wiemy, że o awans do półfinału będzie szalenie ciężko. Jutro rywalem będzie Indonezyjczyk Nugrobo Suryo. Mecz o 8:20 polskiego czasu.

Parabadminton - Znów w końcówce przewaga Francuza... Lotka meczowa, a w zasadzie trzy.

Parabadminton - Ależ tu jest wyrównana walka! 16:15 dla Polaka!

Tenis stołowy - Mocne otwarcie Polek! Natalia Partyka i Karolina Pęk lepsze w pierwszym secie od Danielle Rauen i Bruny Costy Alesandre.

Parabadminton - Doprowadza do wyrównania i wychodzi na prowadzenie Loquette. Jednym punktem, ale jednak. Za chwilę decydujące fragmenty tej odsłony meczu.

Lekkoatletyka - W ostatniej próbie Kozakowska uzyskała 7.25! Polka kończy swój udział i może być niemal pewna swojego drugiego medalu na tej paraolimpiadzie. Do zakończenia zawodów pozostały cztery uczestniczki.

Parabadminton - Lepsza gra Mroza na początku drugiego seta. Polak prowadzi 8:4.

Lekkoatletyka - Kolejny rekord świata! Polka wyśrubowała jeszcze bardziej najlepszy wynik w historii tej konkurencji. 7.37 stawia pozostałe uczestniczki w ciężkiej sytuacji.

Lekkoatletyka - Drugi rzut nieco gorszy w wykonaniu Kozakowskiej, natomiast w trzeciej próbie potwierdziła, że znajduje się w znakomitej formie i po raz kolejny jej pchnięcie przekroczyło granice 7 metrów (7.01).

Parabadminton - Pierwszy set wygrany przez Francuza do 16. Przez większość seta zawodnicy szli "łeb w łeb", ale w końcówce Loquette zagrał kilka świetnych lotek i Mróz musi gonić wynik.

Lekkoatletyka - Niesamowite co w pierwszym rzucie zrobiła Róża Kozakowska! Rekord świata w wykonaniu Polki - 7 metrów 10 centymetrów!

Tenis stołowy - Do meczu półfinałowego przygotowują się Polki. Natalia Partyka wraz z Karoliną Pęk powalczą z Brazylijkami. Rywalizację drużynową zainauguruje debel.

Lekkoatletyka - W pchnięciu kulą siedząc (kat. F32) czas na polską jedynaczkę. Róża Kozakowska rozpoczyna zmagania w tej konkurencji. Do tej pory trzy zawodniczki zakończyły udział w zawodach, na prowadzeniu nadal Noura Alktebi.

Parabadminton - Już za chwilę swój pierwszy mecz w Tokio powinien zacząć nasz parabadmintonowy jedynak, Bartłomiej Mróz. Parabadminton debiutuje na igrzyskach, a nasz zawodnik, wielokrotny medalista mistrzostw Europy, świata i najważniejszych turniejów na całym świecie jest jednym z faworytów w kategorii SU 5 (osoby z upośledzoną funkcją kończyn górnych). Pierwszym rywalem w fazie grupowej, w której Polak zagra trzy mecze, będzie Francuz Meril Loquette. Gramy do dwóch wygranych setów do 21 punktów.

Tenis stołowy - Niestety Rafał oraz Tomasz Jakimczuk przegrywają z Koreańczykami. Polacy muszą obejść się smakiem wielkiego finału. W decydującym pojedynku Soo Yong Cha pokonał Jakimczuka 3:1.

Lekkoatletyka - W pchnięciu kulą kobiet (kat. F32) na prowadzeniu zawodniczka ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Noura Alktebi oddała sześć równych pchnięć, a najdalsze z nich poszybowało na odległość 6 metrów i 49 cm, co postawiło naprawdę wysoko poprzeczkę dla reszty stawki.

Tenis stołowy - Niestety Tomasz Jakimczuk przegrywa trzecią odsłonę. Soo Yong Cha prowadzi 2:1, a Korea Południowa jest jednego seta od wielkiego finału.

Tenis stołowy - W drugim secie odmieniają się role i Koreańczyk wygrywa z Polakiem 12:10.

Tenis stołowy - Tomasz Jakimczuk zwycięża w pierwszym secie 12:10, ale Soo Yong Cha nie zamierza się poddawać!

Lekkoatletyka - Już za kilka chwil początek rywalizacji w pchnięciu kulą siedząc (kategoria F32). W gronie faworytek Róża Kozakowska, która powalczy o swój drugi medal na tej paraolimpiadzie.

Tenis stołowy - Rafał Czuper zwycięża z Parkiem w piątym secie i wygrywa 3:2! Przed nami mecz Jakimczuka z Cha.

Tenis stołowy - Czuper wygrywa czwarty set i remisuje z Koreańczykiem. Przed nami piąty set!

Tenis stołowy - Rafał Czuper odzyskuje siły w trzecim secie i pokonuje rywala z wynikiem 11:2.

Tenis stołowy - Nie idzie Polakowi w tej rozgrywce. Czuper przegrywa już 0-2 z Parkiem.

Tenis stołowy - Rafał Czuper zaczął swoją rywalizację z koreańskim rywalem. W pierwszym secie lepszy okazał się Cheol Jin Park.

Tenis stołowy - Po zaciętej walce przegrywamy w deblu z reprezentantami Korei Południowej. Para koreańska zwyciężyła w piątym secie kończąc spotkanie wynikiem 3-2 (11:2, 8:11, 11:13, 11:9, 13:11).

Tenis stołowy - W meczu półfinałowym z Koreą Południową Rafał Czuper i Tomasz Jakimczuk rywalizują z parą Park-Cha. Po czterech setach mamy remis 2-2.

Tenis stołowy - Powinien w tej chwili trwać mecz półfinałowy tenisistów stołowych w klasie 1-2 z Koreą Południową. Nie wiadomo jednak, jaki jest wynik tego spotkania.

Pływanie - BRĄZOWY MEDAL OLIWII JABŁOŃSKIEJ! Pierwszy medal wywalczony na pływalni. Kanadyjka Rivard wygrywa wyścig i poprawia rekord świata!

Pływanie - Polka awansowała na medalowe miejsce! Jest 3. i będzie ścigać reprezentantkę Węgier do której jednak też już sporo traci.

Pływanie - Po 100 metrach rywalizacji Oliwia Jabłońska jest 4.

Pływanie - My już czekamy na reprezentantkę Polski - Oliwię Jabłońską, która za chwilę zmierzy się z resztą stawki na tym samym dystansie - 400 metrów stylem dowolnym w kategorii S10.

Pływanie - Maksym Krypak z czasem 3:59,62 złotym medalistą na 400 metrów stylem dowolnym mężczyzn w kategorii S10. Alan Ogorzałek kończy na 8. miejscu - 4:18,52.

Pływanie - Startuje właśnie finał na 400 metrów stylem dowolnym mężczyzn w kategorii S10. Trzymamy kciuki za Alana Ogorzałka. Polak miał 5. czas porannych eliminacji.

Kolarstwo - Kapitalny finisz w kategorii H3. Reprezentant Rosyjskiego Komitetu Paraolimpijskiego Rusłan Kuzniecow zdobywa złoto, wpadając na metę około sekundę wcześniej, niż ścigający go rywal Heinz Frei. Czekamy na zakończenie wyścigu przez Rafała Szumca.

Kolarstwo - Krystian Giera na 8. miejscu w kategorii H4. Strata Polaka do zwycięzcy wyścigu wyniosła 19 minut i 17 sekund.

Kolarstwo - Złoty medal w kategorii H3 dla Holendra Jetze Plata. Srebro dla Thomasa Freuwirtha, który stracił aż 5 minut i 43 sekundy, brąz dla drugiego z Austriaków - Alexandra Gritscha (+7:25). Na Krystiana Gierę jeszcze trochę poczekamy.

Kolarstwo - Rafał Szumiec nadal jedzie na 7. miejscu w klasie H3. Do głównej grupy strata wynosi niespełna 3. minuty. Polak raczej już nie ma szans na walkę o lepszą lokatę.

Kolarstwo - Rafał Wilk nie ukończy wyścigu w klasie H4, podobnie jak Niemiec Bernd Jeffre. Krystian Giera po przejechaniu 52,8 km zajmuje dopiero 8. miejsce.

Kolarstwo - Na punkcie pomiaru czasu umiejscowionego na 26.4 km zameldowali się Krystian Giera oraz Rafał Szumiec. Pierwszy z Polaków traci do początku stawki cenne minuty. Szumiec jedzie cały czas w peletonie i nie widać, aby ktoś miałby zacząć uciekać. Rafał Wilk wciąż nie pojawił się na tym punkcie i zajmuje ostatnią pozycję.

Kolarstwo - Wystartował również wyścig kolarzy w klasie H3. Polskę reprezentuje Rafał Szumiec. Trasa wymierzona przez organizatorów wynosi blisko 80 km, a dokładnie 79.2 km.

Kolarstwo - Za moment rozpocznie się kolejny wyścig kolarzy na handbikach. W klasie H4 wśród mężczyzn zaprezentuje się dwójka naszych reprezentantów Krystian Giera oraz Rafał Wilk. Drugi z nich to multimedalista igrzysk olimpijskich oraz obrońca tytułu wicemistrza z Rio de Janeiro.

Kolarstwo - Przed chwilą zakończył się wyścig ze startu wspólnego pań w klasie H3, czyli osób poruszających się handbikami. Renata Kałuża finiszowała na piątej pozycji z czasem 57:47. Na metę Polka wpadła w tym samym czasie z Rosjanką Swetlaną Moszkowiczową. Fotofinisz pokazał, że minimalnie szybsza była jednak rywalka. Do medalu zabrakło dość dużo, gdyż ponad minutę.

Tenis stołowy - Bardzo pewny triumf odniosła nasza drużyna kobieca w rywalizacji tenisistek stołowych. Natalia Partyka wraz z Karoliną Pęk zwyciężyły z Japonkami 2-0. Pierwszą grę deblową Polki wygrały 3-0 (11-4, 11-6, 11-3). W drugim meczu Natalia Partyka nie pozostawiła szans Japonce Nozomi Takeuchi, wygrywając 3-0 (11-4, 11-3, 11-4). Polki w półfinale zmierzą się z Brazylijkami.

Pływanie - Igor Hrehorowicz również zakończył swój udział na dystansie 200 metrów stylem zmiennym w klasie S9 na półfinale. W swojej sesji wyprzedził jedynie Włocha, który został zdyskwalifikowany. Czas 2:44.39 nie dał szans zameldowania się wśród najlepszej ósemki.

Pływanie - Niestety sukcesu Alana Ogorzałka nie powtórzył Przemysław Drąg. Polak zajął szóstą lokatę w swoim wyścigu półfinałowym na dystansie 100 metrów stylem klasycznym w klasie SB11, czyli osób niedowidzących. Rezultat ten nie pozwolił znaleźć się w najlepszej ósemce.

Pływanie - Polacy rywalizowali również na basenie olimpijskim o awans do finałów rozgrywanych podczas sesji wieczornej. Jako pierwszy z rywalami zmierzył się Alan Ogorzałek na najdłuższym dystansie 400 metrów w klasie S10, czyli zawodników z minimalnymi problemami fizycznymi. Polak osiągnął piąty czas i pewnie zapewnił sobie awans do finału.

Strzelectwo - Emilia Babska nie przeszła kwalifikacji w karabinie pneumatycznym leżąc 10 m w klasie SH1 w rywalizacji mieszanej. Polka zajęła odległą 35 pozycję z wynikiem 628.1 i do ósmej lokaty straciła ponad cztery "oczka". Po złoty medal sięgnęła Niemka Natascha Hiltrop, która wyprzedziła faworyzowanego Koreańczyka Jinho Parka o 0.1 punktu.

Lekkoatletyka - Bardzo blisko medalu w biegu na 400 metrów w klasie T37 był Michał Kotkowski. Niestety fatum czwartych miejsc dotknęło również Polaka, którem do podium zabrakło 0.15 sekundy. Czas 50.60 uzyskany przez Biało-czerwonego to i tak jego nowa "życiówka". Najszybszy okazał się Andrei Wdowin z nowym rekordem świata na poziomie 49.34.

Lekkoatletyka - Jako pierwsza na stadionie olimpijskim pojawiła się Renata Śliwińska. Polka startowała w klasie F40, gdzie większość rywalek w F41. Gdyby liczyć wyniki klasy Polki to zdobyłaby złoty medal, a tak zajęła ósmą lokatę.

Relację z Tokio otworzymy meldunkiem po godzinie 6:30.

Mateusz Kirpsza – Poinformowani.pl

Mateusz Kirpsza

Pismak nie gardzący żadną formą sportu. Uwielbiający nie tylko aktywność fizyczną, lecz również dobrą rockową muzykę i książkę.