Tenis - US Open: komplet faworytek z awansem do II rundy
NEERAV BHATT / flickr

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 01.09.2021, 10:00

We wtorek zakończyła się pierwsza runda turnieju singla kobiet w wielkoszlemowy US Open. Mecze nie przyniosły większych niespodzianek, a główne faworytki w komplecie zameldowały się w drugiej rundzie.

Na korcie głównym zaprezentowała się liderka światowego rankingu Asleigh Barty. Australijka mierzyła się z Werą Zwonariową i bez najmniejszych problemów zdołała wygrać pierwszego seta 6:1. Druga partia w wykonaniu Rosjanki była jednak znacznie lepsza, a do wyłonienia zwyciężczyni potrzebny był tie-break. W nim lepsza okazała się faworytka, która wygrał 9:7. Nie bez problemów w kolejnej rundzie zameldowała się również Bianca Andreescu. Rozstawiona z numerem szóstym Kanadyjka potrzebowała trzech setów, aby uporać się ze Szwajcarką - Viktoriją Golubic. Po niemal trzy-godzinnej batalii Andreescu zdołała pokonać rywalkę 7:5, 4:6, 7:5.

Znakomicie w turniej weszły również reprezentantki Czech. Zarówno Karolina Pliskova jak i Petra Kvitova bez straty seta zdobyły awans do kolejnej rundy. Pliskova w blisko półtorej godziny rozprawiła się z Catheriną McNally 6:3, 6:4, z kolei Kvitova w godzinę ograła Arantxę Rus z Holandii 6:1, 6:2.

W pozostałych meczach z dobrej strony pokazały się zawodniczki takie jak Maria Sakkari czy Paula Badosa. Greczynka, która była półfinalistką tegorocznego Roland Garros w dwóch setach pokonała Martę Kostyuk 6:4, 6:3. Dokładnie takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Hiszpanki, która okazała się lepsza od Allison Van Uytvanck.

Bardzo udany debiut na kortach Flushing Meadows kontynuuje Emma Raducanu. Brytyjka, o której świat usłyszał podczas tegorocznego Wimbledonu, gdzie przeszła eliminację i dotarła aż do czwartej rundy, jest na dobrej drodze, aby powtórzyć ten sukces na kortach w Nowym Jorku. 18-letnia zawodniczka po przejściu eliminacji, bardzo pewnie pokonała w pierwszej rundzie Szwajcarkę, Stefanię Voegele 6:2, 6:3.