Hokej - MŚ kobiet: Kanadyjki z tytułem

• Data publikacji: 01.09.2021, 11:22

Reprezentacja Kanady wygrała mistrzostwa świata w hokeju na lodzie kobiet. W finale gospodynie turnieju wygrały po dogrywce 3:2 z Amerykankami.

W wielkim finale mistrzostw zmierzyły się reprezentacje Kanady i Stanów Zjednoczonych, co nie było niespodzianką. W fazie grupowej hokeistki z Kanady wygrały 5:1. W spotkaniu o złoty medal rywalizacja była dużo bardziej wyrównana. Niespodziewanie po pierwszej tercji Amerykanki prowadziły 2:0 po bramkach Alex Carpenter. W drugiej części meczu Kanadyjki w czasie ponad dwóch minut doprowadziły do remisu. Autorkami trafień były Brianne Jenner i Jamie Lee Rattray. Ostatecznie doszło do dogrywki. W niej w ósmej minucie bramkę na wagę mistrzostwa dla Kanady strzeliła Marie-Philip Poulin.

Brązowy medal wywalczyły Finki, które pokonały 3:1 Szwajcarki. Już w drugiej minucie trafiła Tanja Niskanen. Na samym początku drugiej tercji gola na 2:0 zdobyła Ella Vitasuo. Szybko bramkę kontaktową strzeliła Lara Stadler. Wynik na 3:1 dla Finlandii ustaliła Petra Nieminen, bo w trzeciej tercji nie padło już żadne trafienie. Piąte miejsce zajęły Rosjanki, które pokonały 2:0 Japonię.