Igrzyska Paraolimpijskie - 2 września [zapis relacji]

  • Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 02.09.2021, 13:15

Pora na kolejny dzień w Tokio podczas igrzysk paraolimpijskich. Polscy herosi będą próbowali dołożyć kolejne zdobycze medalowe do pokaźnej już sumy. W szczególności będziemy zwracać uwagę na stadion lekkoatletyczny oraz pływalnię. Również kolejne spotkanie w parabadmintonie rozegra Bartłomiej Mróz, a sensację spróbują sprawić polscy kolarze w wyścigu drużyn mieszanych. 

Relacja na żywo

To tyle na dziś. Zapraszamy na jutro

Lekkoatletyka - Nie ma medalu dla Joanny Oleksiuk. W najlpeszym pchnięciu uzyskała 6.40 metra, co daje piątą lokatę. Złoto dla Amahane Budjadar z Algierii

Lekkoatletyka - Do walki o medal przystępuje Oanna Oleksiuk. By stanąć na podium musi pchnąć kulę na odległość większą niż 6.72. By wygrć zawody trzeba przekroczyć 7.10.

Lekkoatletyka - O blisko 30 centymetrów poprawił się w ostatniej próbie Marek Wietecki, ale nie zmieniło to jego pozycji w klasyfikacji końcowej. Polak będzie szósty, a paraolimpijskie złoto jedzie do Wielkiej Brytanii. Daniel Pembroke wygrał konkurs wynikiem 69.52.

Lekkoatletyka - Pięć prób za oszczepnikami. Marek Wietecki njlepszy wynik uzyskał w pierwszej próbie i teraz jest już szósty. Do podium brakuje mu 2.5 metra. Może być o to trudno w ostatnim rzucie. Joanna Oleksiuk powinna pojawić się w kole za kilkanaście minut.

Lekkoatletyka - Dwie kolejki rzutu oszczepem już za nami. Marek Wietecki rzucił w drugiej próbie 57.06 i jest aktualnie piąty.

Lekkoatletyka - Wietecki rzutem na odległość 58.60 po pierwszej kolejce zajmuje czwarte miejsce.

Lekkoatletyka - Pięć zawodniczek zakończyło już swoje boje w pchnięciu kulą. Prowadzi Chinka Zao Qian. Joanna Oleksiuk jeszcze czeka. Zaczął się też opóźniony konkurs rzutu oszczepem. Za chwilę pierwsza próba Marka Wieteckiego.

Lekkoatletyka - Czekamy wciąż na start Joanny Oleksiuk i chwilę chyba poczekamy, bo na razie zaprezentowały się trzy zawodniczki, z których najlepsza jest Australijka Maria Strong. Tymczasem do startu szykuje się Marek Wietecki, ktory powalczy o wysokie miejsce w konkursie rzutu oszczepem w klasie niepełnosprawności F13.

Lekkoatletyka - Zawodniczki wchodzą do koła i wykonują sześć rzutów pod rząd. Na występ Polki poczekamy zatem dłuższą chwilę. Dla niej to o tyle dobre, że będzie wiedziała, jaki wynik da jej jakie miejsce.

Lekkoatletyka - Zaczynamy finał pchnięcia kulą pań w kategorii F33. Wśród dziewięciu startujących kulomiotek jest Joanna Oleksiuk. Wicemistrzyni Europy sprzed trzech lat ma ostatni numer startowy.

Teraz czekamy na 12:48 i początek rywalizacji w pchnięciu kulą w kategorii F33, w której weźmie udział Joanna Oleksiuk.

Pływanie - Jacek Czech ósmy w finale. Jego czas to 1:05.13. Złoty medal dla Brazylijczyka Gabriela dos Santosa.

Pływanie - Już za 15 minut jedyny dziś pływacki finał z Polakiem. Jacek Czech popłynie na 50 metró stylem grzbietowym.

Najbliższe starty Polaków dopiero za półtorej godziny.

Kolarstwo - Biało-Czerwoni kończą rywalizację na szóstym miejscu. Najszybsi byli Włosi i to oni zdobyli złoty medal olimpijski. Wicemistrzami zostali Francuzi, natomiast na trzecim stopniu podium uplasowali się reprezentanci Stanów Zjednoczonych.

Kolarstwo - W rywalizacji drużyn mieszanych polska ekipa zajmuje szóstą lokatę. Złoto dla Włochów, srebro wywalczyli Francuzi, a podium uzupełnili Amerykanie.

Kolarstwo - Utrzymali szóstą pozycję Polacy po drugiej rundzie, przejeżdżając trasę w czasie 36:54. Trwa ostatni, trzeci przejazd, w którym Rafał Szumiec zakończył na siódmym miejscu. Czekamy na dwójkę pozostałych reprezentantów.

Parabadminton - Koniec meczu. Nugroho Suryo wygrywa z Bartłomiejem Mrozem 21:13, 21:10. To koniec marzeń Polaka o medalu w Tokio. Jutro zagra jeszcze trzeci mecz grupowy z Anrimusthi Dheva, głównym faworytem do złota. Będzie to mecz o honor.

Parabadminton - Końcówka drugiego seta. Indonezyjczyk prowadzi 18:10.

Kolarstwo - Trwa aktualnie wyścig drużyn mieszanych. Polacy w składzie Rafał Szumiec, Renata Kałuża oraz Rafał Wilk walczą o jak najlepszy rezultat. Po pierwszej rundzie polska ekipa zajmowała szóstą lokatę. Swój przejazd w drugiej zakończyła przed chwilą Renata Kałuża na siódmej pozycji.

Parabadminton - Na przerwie technicznej w drugiej partii Indonezyjczyk prowadzi z Mrozem 11:8.

Strzelectwo - Oficjalnie Szymon Sowiński srebrnym medalistą igrzysk paraolimpijskich w pistolecie 25 m SH1. Pomimo dwóch dogrywek udało się zająć miejsce na podium. Zwyciężył Chińczyk Huang z nowym rekordem paraolimpijskim z wynikiem 27 punktów.

Strzelectwo - Żelazne nerwy Szymona Sowińskiego. Ponownie tylko jeden strzał nietrafiony i ma już zapewniony srebrny medal. Złoto jest już poza zasięgiem, gdyż Chińczyk Huang ma zapas sześciu punktów.

Strzelectwo - Kolejna dogrywka przed Sowińskim. Wystrzelał o jeden punkt więcej niż Ukrainiec Denysiuk i zmierzy się z nim o srebro.

Parabadminton - Pierwszy set dla Suryo. Indonezyjczyk wygrywa 21:13. Trudna sytuacja Bartłomieja Mroza.

Strzelectwo - Szymon Sowiński co najmniej brązowym medalistą igrzysk paraolimpijskich w Tokio! Świetnie spisał się Polak w bezpośredniej rywalizacji z Rosjaninem, gdyż trafił 4/5, co dało awans do ostatniej trójki.

Strzelectwo - Po 17 punktów mają Sowiński oraz Malyszew z Rosji. Trwa dogrywka. Medal wisi na włosku.

Parabadminton - Buduje wyraźną przewagę Indonezyjczyk, jest już 17:10.

Strzelectwo - Pozostała już ostatnia czwórka, co raz bliżej pierwszego medalu dla Polski dzisiaj.

Strzelectwo - Po pięciu seriach wciąż Szymon Sowiński na drugiej pozycji z dorobkiem dwunastu punktów. Rozpoczęła się również faza eliminacji. Poza walką o medale Chińczyk Yang oraz Ukrainka Liakhu.

Parabadminton - Bartłomiej Mróz rozpoczął drugi pojedynek grupowy. Po wczorajszej porażce z Francuzem Merilem Laquette musi dziś wygrać z Indonezyjczykiem Nugroho Suryo, by myśleć o medalu. Początek wyrównany, na razie jest 4:2 dla rywala Polaka.

Strzelectwo - Po trzech seriach Szymon Sowińskie aktualnie na dobrej drodze ku medalowi. Polaka wyprzedza tylko Chińczyk.

Strzelectwo - Rozpoczęła się rywalizacji w finale strzelania z udziałem Szymona Sowińskiego. Trzymamy mocno kciuki za Polaka!

Strzelectwo - Zakończyły się już eliminacje w części szybkiej. Szymon Sowińskie zdobył 285 punktów i utrzymał, dającą awans piątą lokatę. Polaka zobaczymy jeszcze dziś podczas ośmioosobowego finału, który powinien rozpocząć się 8:30 czasu polskiego. Filip Rodzik finalnie uplasował się na 23. miejscu i żegna się z Tokio.

Pływanie - Dwóch reprezentantów Polski walczyło o awans do finału w wyścigu 50 metrów stylem grzbietowym w klasie S2. Jacek Czech zajął drugą lokatę w swoim biegu, a ogólnie szóstą i wywalczył awans do finału. Niestety ta sama sztuka nie powiodła się Kamilowi Otowskiemu, który musiał uznać wyższość rywali i odpadł w półfinale.

Pływanie - Na basenie olimpijskim w sesji porannej mieliśmy tylko jednego reprezentanta. Igor Hrehorowicz w eliminacjach na 100 metrów stylem motylkowym w klasie S9 zajął szóstą pozycję w swojej sesji, a ogólnie trzynastą z czasem 1:04.71 i nie awansował do finału. Własny rekord świata pobił Australijczyk William Martin czasem 58.14.

Strzelectwo - Trwają eliminacje w pistolecie 25m SH1 w rywalizacji mieszanej. Zakończyła się już część precyzyjna, w której piątą lokatę zajął Szymon Sowiński z wynikiem 288 punktów. Filip Rodzik uplasował się na 22. pozycji.

Kajakarstwo - Najbliżej awansu do finału była Katarzyna Kozikowska na 200 m w KL3. W drugim wyścigu eliminacyjnym finiszowała tuż za Francuzką Nelią Barbosą. Do awansu do finału zabrakło około 0.8 sekundy i Polka tym samym zameldowała się w półfinale.

Kajakarstwo - Podobnie wyglądała sytuacja Kamili Kubas w wyścigu na 200 m w KL2, która przecięła linię mety jako piąta. Oczywiście zobaczymy Polkę w jeszcze półfinale.

Kajakarstwo - Przenosimy się na wodę, gdzie w eliminacjach walczyli nasi reprezentanci. Mateusz Surwiło w wyścigu na 200 m w KL3 zajął czwartą pozycję z czasem 43.373 i awansował do półfinału. Bezpośredni awans do finału zyskiwał jedynie zwycięzca sesji.

Lekkoatletyka - Na koniec sesji porannej zaprezentował się Mirosław Madzia w rzucie dyskiem w klasie F11. Polak nie był faworytem tej konkurencji i ostatecznie zajął ostatnią pozycję z wynikiem 29.46 m. Mistrzem olimpijskim został Brazylijczyk Alessandro Rodrigo da Silva z nowym rekordem paraolilmpijskim 43.16 m.

Lekkoatletyka - Joanna Mazur wraz ze swoim przewodnikiem Michałem Stawickiem zajęli trzecią pozycję w swojej sesji eliminacyjnej na 200 metrów w klasie T11. Polski duet uzyskał dwunasty czas eliminacji (28.40) i nie awansowali do półfinałów.

Lekkoatletyka - Bardzo wyrównany i wysoki poziom przedstawili zawodnicy w skoku w dal w klasie T37. Wśród nich był Mateusz Owczarek, który zajął dopiero siódmą pozycję, lecz do medalu ponownie zabrakło około 20 centymetrów. Zwyciężył Ukrainiec Vladyslav Zahrebelnyi z rekordem Europy 6.59 m.

Lekkoatletyka - Najbliżej medalu na stadionie olimpijskim w Tokio była Klaudia Maliszewska w pchnięciu kulą w klasie F35. Polka zajęła piątą lokatę, lecz do pozycji medalowej zabrakło 21 centymetrów.

Łucznictwo - Milena Olszewska nie obroni brązowego medalu wywalczonego w Rio. Polka najpierw w 1/16 pokonała 6-4 zawodniczkę z Mongolii. Niestety w 1/8 finału za mocna okazała się reprezentantka Grecji Dorothea Poimenidou przeciwko, której uległa 2-6.

Zapraszamy serdecznie już po godzinie 6.30 na pierwszą relację z wydarzeń w Tokio!

Mateusz Kirpsza – Poinformowani.pl

Mateusz Kirpsza

Pismak nie gardzący żadną formą sportu. Uwielbiający nie tylko aktywność fizyczną, lecz również dobrą rockową muzykę i książkę.