Tokio 2020 - Kolarstwo szosowe: szóste miejsce drużyny

• Data publikacji: 02.09.2021, 09:38

Polacy zajęli szóste miejsce w zawodach drużynowych w handbike'ach na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Wygrali Włosi przed Francuzami i Amerykanami.

Rywalizacja na torze Fuji International Speedway odbyła się na dystansie 24,3 kilometra. W skład każdego zespołu wchodziła trójka kolarzy startujących w handbike'ach, czyli klasach H3-4. Polacy wystartowali w zestawieniu: Rafał Szumiec, Renata Kałuża i Rafał Wilk. Polska drużyna uzyskała czas 55:15 i zajęła szóste miejsce ze stratą dwóch minut i 43 sekund.

Po złoty medal sięgnęli Włosi w składzie Paolo Cecchetto, Luca Mazzone i Diego Colombari. Reprezentacja Italii wyprzedziła o 31 sekund Francję i o 39 sekund Stany Zjednoczone. Przed Polakami uplasowali się jeszcze Niemcy i Hiszpanie. Jutro zakończy się rywalizacja parakolarzy na igrzyskach.