EBL: zwycięstwo Anwilu w Lublinie

• Data publikacji: 02.09.2021, 22:13

Anwil Włocławek wygrał w Lublinie w meczu pierwszej kolejki Energa Basket Ligi. Mecz zakończył się wynikiem 75:64.

Rozpoczął się nowy sezon Energa Basket Ligi. W drugim meczu rozgrywek w Lublinie Polski Cukier Pszczółka Start podejmował Anwil Włocławek. Trenerzy David Dedek i Przemysław Frasunkiewicz oprócz walki o pierwsze zwycięstwo, mogli zobaczyć, na jakim etapie budowy są ich drużyny na tle wymagającego ligowego rywala.

Gospodarze wyszli w następującej piątce: Tweety Carter, Mateusz Dziemba, Thomas Davis, Mateusz Kostrzewski i Jimmie Taylor. W Anwilu zaś w wyjściowym składzie znaleźli się: Kamil Łączyński, Kyndall Dykes, James Bell, Luke Petrasek i Szymon Szewczyk. Pierwsze punkty rzucił Bell. Dla gospodarzy po raz pierwszy do kosza po rzucie wolnym dopiero w czwartej minucie trafił Mateusz Kostrzewski. Po sześciu minutach po trójce Luke'a Petraska goście wygrywali 10:6.

Po pierwszej kwarcie 15:14 prowadziła jednak ekipa Davida Dedka. Najpierw Start zaliczył serię sześciu oczek, a na koniec pierwszej odsłony zza łuku trafił Bartłomiej Pelczar. Druga kwarta także była wyrównana. Start po rzucie za trzy Dorona Lamba prowadził 31:26, ale pod koniec połowy prowadzenie się zmieniło. Goście po 20 minutach wygrywali 36:33.

Przez trzy minuty na początku trzeciego kwarty gospodarze nie trafili do kosza, co pozwoliło Anwilowi nieco odskoczyć. Włocławianie mieli blisko dziesięć punktów przewagi. Po trzech kwartach było 53:46. Na cztery i pół minuty przed końcem Szewczyk trafił zza łuku na 63:53.

Na półtorej minuty przed ostatnią syreną na 73:61 za trzy trafił Kamil Łączyński i losy spotkania były rozstrzygnięte. Anwil zwyciężył 75:64.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Anwil Włocławek 64:75 (15:14, 18:22, 13:17, 18:22 )

Start: Carter 12, Taylor 11, Lamb 7, Kostrzewski 9, Dziemba 9, Jeszke 5, Szymański 2, Pelczar 3, DeCosey 2, Davis 4, Walda, Stopierzyński

Anwil: Dykes 14, Matthews 7, Łączyński 15, Petrasek 12, Szewczyk 14, Bigby-Williams 4, Bo janowski 2, Kowalczyk, Olesiński, Bell 7, Komenda, Woroniecki