Siatkówka - ME mężczyzn: Polska - Portugalia [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 02.09.2021, 17:30

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn o godzinie 17:30 rozpocznie udział w Mistrzostwach Europy 2021. Premierowym rywalem mistrzów świata będą dużo niżej notowani Portugalczycy. Wydaje się, iż podopieczni Vitala Heynena powinni spokojnie wygrać i dobrze zaprezentować się przed kibicami zgromadzonymi w Tauron Arenie. Trzeba jednak pamiętać, iż będzie to pierwszy oficjalny występ Polaków po nieudanym występie podczas igrzysk olimpijskich. Czy rzeczywiście spotkanie to przebiegnie wobec oczekiwanego scenariusza? Przekonamy się o tym już za ok. dwie godziny.

Polska - Portugalia 3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:19)

Relacja na żywo

Kolejny mecz nasi siatkarze rozegrają w sobotę o godzinie 20:30. Rywalem Biało-Czerwonych będą obrońcy tytułu, czyli Serbowie, więc emocji na pewno nie zabraknie. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie i dziękujemy za dziś!

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli mistrzostwa Europy. Oczywiście jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy, ale Biało-Czerwoni prezentowali naprawdę dobry poziom, który przełożył się na pewne zwycięstwo 3:1.

25:19 - Andre Reis myli się na zagrywce i Polacy wygrywają inauguracyjne spotkanie z Portugalią!

24:18 - Skuteczny blok Kochanowskiego na Marquesie daje nam piłkę meczową!

23:18 Michał Kubiak szybko zrehabilitował się w kolejnej akcji.

22:18 - Kubiak zablokowany przez podwójny blok. Portugalczycy jeszcze walczą.

22:16 - Tomasz Fornal pojawił się na boisku, ale niestety zepsuł swój serwis. Jednak kolejny punkt z prawej strony zdobywa Bartosz Kurek.

21:15 - Dwie świetne akcje w wykonaniu Polaków! Najpierw w bloku bardzo dobrze popracował Kurek, a chwilę później Nowakowski zaatakował z krótkiej.

19:15 - Portugalczycy próbują odrabiać straty, a Alexandre Ferreira sprytnie oszukuje polski blok.

19:13 - I jeszcze jeden as w wykonaniu Polaków! Tym razem zagrywką zaskakuje Kurek, a trener Hugo Silva prosi o kolejną przerwę.

18:13 - Po przerwie w aut zagrywa Kochanowski, ale Leon nadrabia to świetną dyspozycją na lewym skrzydle.

17:12 - Kochanowski jeszcze dokłada "oczko" zagrywką i mamy już pięć punktów przewagi! Czas dla trenera Portugalii.

16:12 - Marco Fereirra obija polski blok, ale Kuba Kochanowski chwilę później świetnie wykorzystuje posłaną do niego piłkę.

15:11 - Michał Kubiak świetnie poradził sobie w przyjęciu, a potem zakończył akcję udanym atakiem.

13:10 - Ferreira powiększa dorobek Portugalczyków, ale po naszej stronie kolejne "oczko" zdobywa Michał Kubiak.

12:9 - Zarówno Tavares, jak i Leon pomylili się na linii zagrywki.

10:7 - Atak Portugalczyków zatrzymany i Biało-Czerwoni prowadzą już trzema punktami!

9:7 - Kolejna udana akcja w wykonaniu naszych środkowych, tym razem zakończona przez Piotra Nowakowskiego.

8:6 - As serwisowy Kuby Kochanowskiego i przewaga Polaków rośnie do dwóch "oczek".

6:5 - Gonią nas Portugalczycy, ale Michał Kubiak jeszcze raz pewnie atakuje.

5:4 - Kubiak tym razem skutecznie z lewego skrzydła.

4:3 - Niestety Michał Kubiak posyła swój atak w aut, ale na zagrywce mylą się Portugalczycy.

3:2 - Dobra gra Polaków w obronie przełożyła się na kolejny udaną akcję zakończoną przez Bieńka .

2:1 - Ferreira też popisuje się udanym uderzeniem, ale atakiem z krótkiej odpowiada Mateusz Bieniek.

1:0 - Skuteczny atak Wilfredo Leona rozpoczyna czwartego seta.

25:16 - Po aucie przy serwisie jednego z Portugalczyków Polska prowadzi 2:1 w setach.

24:15 - Piłka setowa dla Polski.

22:14 - Kurek z prawego skrzydła i już tylko trzy punkty brakują do zwycięstwa w trzecim secie.

20:12 - Błąd Martinsa na zagrywce.

18:11 - Nasi reprezentanci pewnie zmierzają po zwycięstwo w drugiej partii.

15:7 - As serwisowy Kochanowskiego.

13:6 - Blok Kurka i Polacy odskakują Portugalczykom!

8:5 - Lopes wpada w siatkę, oddając nam punkt.

5:2 - Pewny atak Kurka po bloku i wciąż mamy trzy punkty przewagi.

3:0 - Dobry początek trzeciego seta w wykonaniu Polaków.

22:25 - Bieniek serwuje w siatkę i mamy 1:1 w setach.

22:24 - Polacy odrabiają starty, ale wciąż Portugalczykom pozostały dwie piłki setowe.

19:24 - Piłka setowa dla Portugalii.

18:22 - Leon wykonał kiwkę w aut i Portugalia blisko zwycięstwa w drugim secie.

16:18 - Leon zdobył punkt, ale Polacy wciąż przegrywają.

14:17 Portugalczycy wciąż dobrze grają i po aucie Kurka mają już trzy punkty zapasu. Drugi czas bierze Vital Heynen.

12:13 - Pereira świetnie zagrywa i wyprowadza Portugalię na prowadzenie.

12:11 - Leon nie radzi sobie z zagrywką Pereiry.

10:8 Atak Leona z lewej strony i mamy dwa punkty przewagi.

8:7 - W bardzo długiej akcji Portugalczycy wciąż utrzymują punkt straty.

4:3 - Początek drugiej partii bardziej wyrównany niż w pierwszej, ale Polacy na prowadzeniu po dotknięciu siatki przez jednego z reprezentantów Portugalii.

2:1 - Kurek musiał dwa razy atakować, ale dzięki temu nasza drużyna prowadzi na początku drugiej partii.

Czas na chwilę przerwy i za moment wracamy do Krakowa.

25:16 - Kochanowski asem serwisowym kończy pierwszą partię!

24:16 - Piłka setowa dla Polski! Serwować będzie Jakub Kochanowski!

22:15 - Po ataku Kochanowskiego Polakom brakują już tylko trzy punkty do wygrania pierwszego seta.

19:14 - Dwie świetne zagrywki Andre Lopesa zmniejszają stratę Portuglczyków.

18:11 - Drugi czas dla Portugalczyków.

16:11 - Nasi zawodnicy wciąż utrzymują 5/6 punktów przewagi.

14:8 - Świetny blok Bartosza Kurka!

12:8 - Sinfronio pewnie zdobywa punkt dla Portugalczyków.

11:5 - Kurek fantastycznie zachował się w obronie, a później Kochanowski popisał się znakomitym blokiem!

9:3 - Mamy już pięć punktów przewagi po ataku Kubiaka!

5:1 - Polacy odskoczyli już na cztery punkty. Czas dla Portugalczyków.

4:1 - Kolejny as serwisowy. Tym razem Jakub Kochanowski.

2:0 - As serwisowy Kubiaka!

1:0 - Mamy pierwszy punkt dla Polski. Pewny atak Bartosza Kurka.

Mecz zagrywką rozpocznie Michał Kubiak.

W polskiej kadrze od początku wystąpią: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski oraz jako libero Paweł Zatorski.

Zawodnicy już są na boisku. Czas na hymny!

Rywalizacja powinna rozpocząć się około 17:45 z powodu opóźnienia.

W poprzednim meczu tej grupy Ukraina 3:2 pokonała Grecję.

Start meczu nam się opóźnia. Musimy jeszcze kilka minut poczekać.

Już za moment rozpocznie się mecz naszych reprezentantów! Serdecznie zapraszamy!