Marianne Vos zwyciężczynią wyścigu Crescent Vargarda

• Data publikacji: 13.08.2018, 20:50

Holenderka Marianne Vos wygrała rozgrywany w Szwecji klasyk Crescent Vargarda zaliczany do cyklu WorldTour. Małgorzata Jasińska zajęła 15. miejsce.

Trasa wyścigu o pagórkowatej trasie liczyła 141 kilometrów. Panie miały do pokonania 8 okrążeń o długości 11 kilometrów. Pomiędzy czwartą i piątą rundą znalazł się duży fragment trasy, który zawierał 4 sektory bruku. Niecałe 20 kilometrów przed metą zaatakowała Anna van der Breggen. Holenderka z grupy Boels Dolmans Team uzyskała zbyt małą przewagę, żeby dojechać do mety przed peletonem. Mistrzyni olimpijska została dogoniona blisko 5 kilometrów przed końcem wyścigu.

Na długi finisz zdecydowała się Marianne Vos. Holenderka przechytrzyła rywalki i sięgnęła po zwycięstwo. Dla trzykrotnej mistrzyni świata to już 160. zwycięstwo w karierze. Peleton przyjechał ze stratą 2 sekund do Vos. Druga była Kirsten Wild (Holandia, Wiggle High5), a trzecia Lotta Lepisto (Finlandia, Cervelo Bigla). Małgorzata Jasińska (Movistar) przyjechała w peletonie i zajęła 15. miejsce. Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling) nie ukończyła wyścigu. Reprezentująca Słowenię Eugenia Bujak była 10.