EBL: Czarni Słupsk pokonali Hydrotrucka Radom na inaugurację sezonu

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 02.09.2021, 20:24

W spotkaniu inaugurującym sezon 2021/22 w Energa Basket Lidze 14. drużyna poprzednich rozgrywek - Hydrotruck Radom podejmowała beniaminka - Czarnych Słupsk. Dla beniaminków był to udany start sezonu. Podopieczni Mantasa Cesnauskisa pokonali gospodarzy i rozpoczęli rozgrywki od wygranej.

Na samym początku meczu mogliśmy oglądać pojedynek na punkty w wykonaniu Mike'a Moore'a oraz Kalifa Younga, po którym na tablicy było 5:5. Chwilę potem gospodarze zaczęli odskakiwać beniaminkowi. Skuteczne akcje Aleksandra Lewandowskiego, Anthonego Irelanda i Moore'a pozwoliły na budowanie przewagi, a po pierwszej kwarcie Hydrotruck Radom prowadził już 28:15. Drugie 10 minut przed przerwą było zdecydowane bardziej wyrównane. Tę część gry udało się wygrać gościom w stosunku 19:17, co pozwoliło minimalnie zmniejszyć straty. Najlepszym punktującym Czarnych w tej części był William Garrett, który do przerwy zanotował 11 oczek. Po stronie Hydrotrucka królowali Amerykanie - English oraz Moore.

Dobrze trzecią kwartę rozpoczęli goście. Dla Czarnych do kosza trafiali: Lewis Beech III, Maciej Kucharek, Young, Klassen i Garrett, co pozwoliło na dalsze zmniejszanie strat. Przyjezdni zmniejszyli swoją stratę już nawet do zaledwie sześciu punktów, ale końcówka trzeciej części gry lepiej poszła gospodarzom i przed czwartą kwartą HydroTruck prowadził 62:52. W czwartej kwarcie koszykarze beniaminka pokazali swoje możliwości z lepszej strony. Od samego początku rzucili się do odrabiania start, a dzięki swojej dobrej grze doszli rywala i zdołali wyrównać na 140 sekund przed końcem, co zwiastowało emocjonującą końcówkę.

Chwilę później po skutecznych akcjach Witlińskiego i Garretta goście mieli już o cztery punkty więcej. Na to rzutem za trzy punkty odpowiedział English, ale był faulowany. Wykorzystał wszystkie rzuty osobiste i na 52 sekundy do końca goście prowadzili 81:80. Mecz celnym rzutem zakończył Garrett i Czarni Słupsk zwyciężyli 83:80.

HydroTruck Radom - Czarni Słupsk 80:83 (28:15, 17:19, 17:18, 18:31)

Hydrotruck Radom: English 27, Moore 14, Kraljević 13, Ireland 11, Lewandowski 7, Ostojić 4, Zegzuła 2, Dzierżak 2, Wall 0, Zalewski 0.

Czarni Słupsk: Garrett 32, Witliński 15, Beech III 11, Klassen 9, Young 6, Kucharek 5, Słupiński 2, Musiał 2, Kulikowski 1, Kordalski 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.