Piłka nożna - el. MŚ: Hiszpanie na corridzie w Szwecji

• Data publikacji: 02.09.2021, 22:40

Reprezentacja Hiszpanii będąca faworytem do bezpośredniego awansu do rozgrywanych w Katarze mistrzostw świata stoczyła bój ze Szwedami, którzy liczą minimum na miejsce w barażach. Choć sam mecz mógł momentami pozostawić wiele do życzenia, cel jednej z ekip został osiągnięty. Komplet punktów pozostał na północy Europy, Hiszpanie z pustymi rękami wracają do domu!

W przypadku osiągnięcia korzystnego rezultatu, "La Furia Roja" mogła być już niemal pewna awansu z fotelu lidera. Najtrudniejszy mecz eliminacji z pragmatycznymi do bólu Szwedami na terenie rywala - mogło być ciężko. I tak też momentami było. Górę jednak wzięła rutyna, klasa poszczególnych piłkarzy i pomysł trenera, który zdołał rozwikłać iście ikeowską układankę.

Po 6 minutach gry było już 1:1, po bramce zaliczyli Soler i Isak. Atomowy start zwiastował świetne spotkanie, jednak trudno utrzymać równie wysoką skuteczność, która została zaprezentowana przez obie ekipy w pierwszych minutach spotkania. Po żółtym kartoniku ujrzeli zawodnicy "Dumy Katalonii", Alba oraz Busquets. Dominacja w posiadaniu futbolówki przez Koke i spółkę nie przekładała się na wymierne korzyści, a taktyka Szwedów polegająca na niskim bronieniu dostępu do własnej bramki przynosiła pozytywne dla gospodarzy rezultaty.

Po przerwie zmuszony do kapitulacji został Unai Simon, a strzelcem bramki dla gospodarzy został Claesson, którego biało-czerwoni poznali bardzo dobrze na ubiegłym turnieju mistrzostw Europy. Szczelna defensywa Skandynawów znów dała o sobie znać i "dowiozła" korzystny wynik do końca spotkania.

Szwecja - Hiszpania 2:1 (1:1)

Bramki: 6' Isak, 57' Claesson - 5' Soler

Szwecja: Olsen - Augustinsson, Lindelof, Helander, Krafth - Forsberg (90' Dahlberg), Ekdal (70' Cajuste), Olsson, Claesson - Isak (84' Thelin), Kulusevski (85' Quaison)

Hiszpania: Simon - Alba, Garcia, Laporte, Azpilicueta - Soler (85' Mendez), Busquets (85' Rodri), Koke (75' Llorente) - Moreno (64' Traore), Morata (75' Sarabia), Torres

Żółte kartki: Kulusevski, Krafth - Alba, Busquets

Sędzia: Anthony Taylor