Piłka Nożna - el. MŚ: Anglia rozbiła Węgrów!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 02.09.2021, 22:51

Spotkanie 4. kolejki grupy I europejskiej strefy eliminacji Mistrzostw Świata 2022 pomiędzy Węgrami a Anglią zakończyło się zwycięstwem Anglików. Po bramkach Sterlinga, Kane’a, Maguire’a oraz Rice’a triumfowali oni aż 4:0.

Spotkanie to zapowiadało się bardzo interesująco, ponieważ Anglicy są liderami grupy, zaś Madziarzy są na drugiej lokacie. W rankingu FIFA „Synowie Albionu” są na czwartej lokacie, zaś ich przeciwnicy znajdują się na 37. lokacie. Dość zdecydowanym faworytem tej rywalizacji wydawali się być goście z Wysp Brytyjskich.

Już od pierwszych minut meczu, zgodnie z oczekiwaniami wszystkich, to Anglicy przeważali. Mieli oni jednak spore problemy ze stwarzaniem sytuacji bramkowych, czego najlepszym dowodem jest liczba zera celnych strzałów.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie dla gości, bowiem już w 55. minucie Raheem Sterling ładnym, plasowanym strzałem pokonał Petera Gulacsiego i wyprowadził swoja drużynę na prowadzenie. Osiem minut później Harry Kane uderzeniem głową zdobył drugiego gola dla „Synów Albionu”. Węgrzy nie otrząsnęli się po stracie tej bramki, a przegrywali już 3:0. W 69. minucie Luke Shaw dośrodkował z rzutu rożnego, a trafienie głową zaliczył obrońca Manchesteru United Harry Maguire. W 87. minucie wynik spotkania na 4:0 ustalił Declan Rice.

Wynik ten spowodował, że Anglicy umocnili się na pozycji lidera. Dla Węgrów porażka ta z kolei to, że jeśli marzą o awansie na mundial muszą zdobywać punkty w kolejnych meczach.

Węgry – Anglia 0:4 (0:0)

Bramki: 55’ Sterling, 63’ Kane, 69’ Maguire, 87’ Rice

Węgry: Gulacsi – At.Szalai, Orban, Kecskes – Fiola, Schafer, Kleinheisler(82’ Gazdag), Bolla (70’ Varga) – Szoboszlai, Sallai (66’ Salloi) – Ad. Szalai

Anglia: Pickford – Shaw, Maguire, Stones, Walker – Rice (88’ Henderson), Philips – Grealish (88’ Saka), Mount (84’ Lingard), Sterling - Kane

Żółte kartki: 35’ Bolla, 58’ Orban, 89’ Gazdag – 54’ Rice, 56’ Sterling

Sędzia: Cuneyt Cakir