MŚ U18: Polki z trzecim zwycięstwem. Teraz czas na Dunki!

• Data publikacji: 13.08.2018, 21:13

Polskie szczypiornistki z trzecim zwycięstwem na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Kielcach. Biało-Czerwone zwyciężyły Austriaczki 27:24 i z trzeciego miejsca w grupie awansowały do 1/8 finału, gdzie zmierzą się z reprezentacją Danii.

Spotkanie z Austrią - chociaż Polki były w nim zdecydowanymi faworytkami - nie należało do najłatwiejszych. Przez początkowe minuty gry wynik niemal cały czas oscylował wokół remisu. Problemy zaczęły się kilka minut przed przerwą, kiedy to rywalki wyszły na pięciobramkowe prowadzenie (14:9). Ostatnie pięć minut pierwszej połowy należało jednak do podopiecznych Agnieszki Truszyńskiej i na przerwę nasze dziewczyny schodziły z zaledwie dwoma bramkami straty (13:15).

Znakomity, wygrany 5:0 początek drugiej połowy dał Biało-Czerwonym trzy bramki przewagi. Austriaczki nie zamierzały się jednak poddawać i na dwanaście minut przed końcem doprowadziły do remisu, 20:20. Decydujące minuty spotkania należały już jednak do Polek - znakomita między słupkami Paulina Wdowiak (46%), jak zwykle niezawodna w ataku Magda Więckowska (8 bramek) i to my mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa, 27:24.

Zwycięstwa, które zapewnia nam trzecie miejsce w grupie A. A co to oznacza w kontekście dalszej rywalizacji? W 1/8 finału wpadamy na drugi zespół grupy B - Dunki. Łatwo na pewno nie będzie - Skandynawki przegrały w Kielcach tylko raz, z Węgierkami (25:28), a na koncie mają między innymi imponujące, dziesięciobramkowe zwycięstwo nad Szwedkami. Biało-Czerwone, wsparte dopingiem lokalnej publiczności, na pewno nie będą jednak bez szans. Początek tego spotkania w środę,15 sierpnia, o 18:30.

Polska - Austria 27:24 (13:15)