Tokio 2020 - Pływanie: Alan Ogorzałek szósty, złoty medal dla Ukrainy

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 03.09.2021, 10:09

Dzisiejsze występy polskich pływaków nie były zbyt obfite w finały. Nasz jedyny reprezentant Alan Ogorzałek w finale na 200m stylem zmiennym zajął szóstą pozycję. Mistrzem olimpijskim został Maksym Krypak z Ukrainy, który ustanowił także nowy rekord igrzysk.

W nocy odbyły się trzy wyścigi, w których mogliśmy obserwować Polaków. Na torze jednak nie pojawiła się Oliwia Jabłońska, która miała walczyć o awans do finału na 200m stylem zmiennym (kategoria SM10). Popłynął natomiast Michał Golus, jednak i jemu nie udało się trafić do finału. Polak w wyścigu na 100m stylem motylkowym w swoim starcie eliminacyjnym nie zaprezentował się najlepiej - dotarł na metę dopiero jako siódmy z czasem 1:06,17.

W walce o medale mogliśmy więc oglądać tylko Ogorzałka. Polak awansował do finału dzięki czwartej pozycji w eliminacjach (2:22,79). Później, już w decydującym wyścigu popłynął jeszcze szybciej - 2:18,97, ale ten czas wystarczył jedynie na szóste miejsce. Złoty medal trafił w ręce Maksyma Krypaka, który został także właścicielem rekordu paraolimpijskiego - 2:05,68. Srebrny medal wywalczył reprezentant Włoch, Stefano Raimondi, który od Ukraińca był słabszy o dwie sekundy. Na najniższym stopniu podium zawody zakończył natomiast Bas Takken z Holandii - 2:11,39.

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.