Tenis- US Open: udany dzień polskich deblistek

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 03.09.2021, 10:30

Alicja Rosolska i Magda Linette wygrały swoje mecze w inauguracyjnych meczach turnieju deblowego wielkoszlemowego US Open. Szczególnie zwycięstwo poznanianki było niespodziewane, gdyż Polka w parze z Bernardą Perą pokonały zawodniczki rozstawione z numerem drugim.

Jako pierwsza na kort wyszła powracająca po macierzyńskiej przerwie Alicja Rosolska. Polka rywalizująca z Eri Hozumi zmierzyła się z Lidią Morozową i Julią Lohoff. Pierwszy set bez problemów wygrała reprezentantka Polski i Japonka. Na wynik 6:3 złożyło się jedno przełamanie, sam "polski" debel nie musiał bronić żadnego break pointa. W drugiej partii również Rosolska i Hozumi zdominowały rywalki. Tym razem przełamały dwukrotnie, ponownie bez żadnych problemów serwisowych.

Dużo trudniejsze zadanie czekało Magdę Linette i partnerującą jej Bernardę Perę. Ich rywalkami były rozstawione z numerem drugim Barbora Krejcikowa i Katerina Siniakowa. Czeszki przed miesiącem wywalczyły złoto olimpijskie. W obu setach zadecydowały pojedyncze przełamania. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej partii padły one łupem Polki i Amerykanki. Tym samym wygrały 6:3, 6:4 i zrewanżowały się za porażkę w Roland Garros.

Eri Hozumi (JPN)/Alicja Rosolska (POL) - Lidia Morozowa (BLR)/Julia Lohoff (GER: 6:3, 6:3

Bernarda Pera (USA)/Magda Linette (POL) - Katerina Siniakowa (CZE)/Barbora Krejcikowa (CZE)