Tokio 2020 - Kolarstwo szosowe: polskie tandemy poza czołową trójką

• Data publikacji: 03.09.2021, 10:33

Na igrzyskach paraolimpijskich zakończyła się rywalizacja w kolarstwie szosowym. Ostatnią konkurencją z udziałem naszych reprezentantek był wyścig ze startu wspólnego klasy B.

Tandemy miały do pokonania ponad 92 kilometry, więc rywalizacja trwała ponad dwie i pół godziny. Lepiej z polskich duetów spisały się Justyna Kiryła i Aleksandra Tecław, które zajęły czwarte miejsce. Polki straciły kontakt z czołową trójką między 40-50 kilometrem zawodów. Ostatecznie dojechały do mety ze stratą trzech minut i 29 sekund. Dominika Putyra i Ewa Bańkowska uplasowały się na szóstej pozycji, tracąc siedem minut i 40 sekund.

Walkę o złoty medal stoczyły trzy tandemy. Wygrały Katie-George Dunlevy i Eve McCrystal. Irlandki wyprzedziły o siedem sekund Sophie Unwin/Jenny Holl z Wielkiej Brytanii i Louise Jannering/Anna Swaerdstroem ze Szwecji.