Ceratizit Challenge by La Vuelta: czasówka dla van Vleuten, Niewiadoma w czołówce

• Data publikacji: 03.09.2021, 15:10

Jazda indywidualna na czas pod górę była drugim etapem wyścigu dookoła Hiszpanii kobiet. Najlepszy wynik uzyskała Annemiek van Vleuten. Katarzyna Niewiadoma zajęła ósme miejsce.

Czasówka w Estacion Invernal Cabeza de Manzaneda liczyła ponad siedem kilometrów. Trasa prowadziła pod górę, co faworyzowała specjalistki od jazdy na czas, które świetnie radzą sobie na podjazdach.

Najmocniejsza była Annemiek van Vleuten. Holenderka z Movistar Team uzyskała czas 19:08. Zwycięstwo nie pozwoliło jej na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Zwyciężczyni wczorajszego etapu, Marlen Reusser (Szwajcaria, Ale BTC Ljubljana) zajęła drugie miejsce ze stratą 20 sekund. W klasyfikacji łącznej Szwajcarka ma minutę i 36 sekund przewagi nad dziesiątą dzisiaj Paulieną Rooijakkers (Holandia, Liv Racing) oraz minuty i 39 sekund nad van Vleuten.

Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) zajęła ósme miejsce. Polka straciła do van Vleuten minutę i 20 sekund. W klasyfikacji generalnej zanotowała awans na 11. pozycję ze stratą 2:59. Małgorzata Jasińska (Women Cycling Team) była 87., tracąc trzy minuty i 53 sekundy.