El. ME U21: Polska dobrze zaczyna eliminacje

• Dodał: Patryk Pyszka
  • Data publikacji: 03.09.2021, 18:00

Reprezentacja Polski U21 wygrała na wyjeździe z Łotwą w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Bramki dla Biało-Czerwonych strzelali Michał Skóraś i Łukasz Poręba. Polska plasuje się na drugim miejscu w grupie B, na czele tabeli znajdują się Niemcy.

Czas na początek eliminacji do mistrzostw Europy U21. Reprezentacja Polski w pierwszym meczu zmierzyła się z Łotwą. Faworytem spotkania byli oczywiście Biało-Czerwoni. W tej samej grupie oprócz tych dwóch drużyn znajdują się także: Niemcy, Izrael, Węgry i San Marino.

Mecz w pierwszej połowie raczej nie zachwycał kibiców. Optyczną przewagę mieli podopieczni Macieja Stolarczyka, ale nie przekładało się to na ilość sytuacji bramkowych. Najlepszą okazję w 43. minucie miał Adrian Benedyczak, który po błędzie łotewskiej defensywy oddał strzał na bramkę gospodarzy. Piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców zespołu prowadzonego przez Aleksandra Basovsa. Ostatecznie przez pierwsze 45 minut goli nie oglądaliśmy, a fani reprezentacji Polski mogli odczuwać spore rozczarowanie postawą swojej drużyny.

Po zmianie stron Polacy zaatakowali z większym animuszem, a dowodem tego był gol już w 55. minucie tego pojedynku. Łukasz Poręba znakomicie dostrzegł ustawionego po lewej stronie pola karnego – Michała Skórasia. Zawodnik Lecha Poznań technicznym uderzeniem pokonał Frenksa Orolsa i Biało-Czerwoni wreszcie wyszli na prowadzenie. Wynik ustalił Łukasz Poręba, który kapitalnym uderzeniem z dystansu nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Podopieczni Macieja Stolarczyka zwyciężyli 2:0 i zajmują drugie miejsce w grupie.

Łotwa U21 – Polska U21 0:2 (0:0)

Bramki: 55' Michał Skóraś, 86' Poręba

Łotwa: Orols – Veips (44' Samoilovs), Uldrikis, Lotcikovs – Birka, Korotkovs, Ozolins, Tonisevs – Ontuzans, Lusins, Dusaliejvs (46' Kokins (81' Bocs))

Polska: Lotka – Kiwior, Skóraś (90' Szelągowski), Bejger, Smoliński – Walukiewicz, Praszelik (83' Młyński), Poręba – Żukowski (75' Długosz), Benedyczak (83' Szymczak), Bogusz (90' Marchwiński)

Żółte kartki: 29' Uldrikis, 51' Lotcikovs – 90+3' Szelągowski

Sędzia: I.McNabb