Tokio 2020 - Kajakarstwo: Kozikowska blisko medalu

• Data publikacji: 04.09.2021, 09:17

Igrzyska paraolimpijskie zbliżają się do końca. Zakończyła się już rywalizacja w kajakarstwie. Polacy nie zdobyli medalu w tej dyscyplinie. Najbliżej była Katarzyna Kozikowska, która zajęła czwarte miejsce w finale KL3.

Na początku dnia rozegrano jedyny półfinał w klasie KL3 na 200 metrów. Katarzyna Kozikowska popłynęła w nim zachowawczo. Zajęła czwarte miejsce i spokojnie awansowała do finału. W nim reprezentantka Polski była bardzo blisko zdobycia medalu. Finiszowała na czwartej pozycji z czasem 52,264. Do trzeciej Niemki Felicii Laberer straciła cztery dziesiąte sekundy. Wyścig był wyrównany, gdyż między drugim a szóstym miejscem nie było nawet sekundowej różnicy. Jedynie z przewagą prawie dwóch sekund nad Neilą Barbosą triumfowała Laura Sugar z Wielkiej Brytanii.

Do finału A w klasie KL2 nie awansowała Kamila Kubas. Polka w półfinale zajęła czwarte miejsce, a awans wywalczyły trzy zawodniczki. Kubas straciła do trzeciej Andrei Nelson aż ponad dwie i pół sekundy. Kamila Kubas okazała się później najlepsza w finale B.