El. LM kobiet: żal niewykorzystanej szansy, Górnik poza Ligą Mistrzyń

• Data publikacji: 13.08.2018, 20:36

W ostatnim meczu turnieju eliminacyjnego do Ligi Mistrzyń Górnik Łęczna przegrał 0:2 z Glasgow City. Polki do awansu potrzebowały jedynie remisu, ale nie potrafiły wykorzystać swojej szansy i odpadły z rozgrywek.

Górniczki przystępowały do tego spotkania po wcześniejszych dwóch wygranych - 12:0 z Martve Kutaisi oraz 1:0 z Anderlechtem Bruksela. Były więc w doskonałej sytuacji przed starciem z Glasgow City, bowiem Szkotki wcześniej uległy Belgijkom 1:2.

Jednak ten mecz nie potoczył się po myśli Polek. Już w pierwszej połowie Górniczki straciły bramkę, która niejako ustawiła ten pojedynek. W 33. minucie Palińską pokonała Joanne Love. Zawodniczki z Lubelszczyzny próbowały odrobić straty, ale to się im nie udało. Szkotki w końcówce zdołały zadać drugi cios, który ostatecznie zadecydował o porażce naszych piłkarek. W 85. minucie wynik spotkania ustaliła Samantha Kerr i pogrążyła tym samym mistrzynie Polski.

Do kolejnej rundy awansowały zwyciężczynie wszystkich grup eliminacyjnych oraz dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc. Górnik Łęczna został sklasyfikowany ostatecznie na trzeciej pozycji, bowiem miał gorszy bilans bezpośrednich spotkań niż Glasgow City i Anderlecht. Ostatecznie to Szkotki wygrały grupę 3, a Belgijki były drugie.

Glasgow City - Górnik Łęczna 2:0 (1:0)