Tokio 2020 - Lekkoatletyka: Jeromin brązową medalistką na 200 metrów!
Clement Bucco-Lechat/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 04.09.2021, 12:55

Alicja Jeromin wywalczyła brązowy medal w biegu na 200 metrów w kategorii T47 podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Od Polki lepsze były tylko Lisbela Marina Vera Andrade i Brittni Mason.

Jeromin bardzo dobrze już spisała się w eliminacjach, w których uzyskała drugi rezultat. W wielkim finale nasza reprezentantka świetnie pobiegła i z czasem 25,05 sekundy zdobyła brązowy medal. To już kolejny rekord Europy pobity przez Jeromin podczas występu w Tokio. Dla Polki jest to ósmy medal igrzysk paraolimpijskich w karierze, a piąty srebrny. Złoto powędrowało do Lisbeli Mariny Very Andrade, a srebro do Brittni Mason.

W rywalizacji kulomiotów w kategorii F33 udział wziął Michał Głąb. Niestety Polak nie dał rady sprostać rywalom i zajął szóste miejsce. Głąb miał tylko dwie mierzone próby, a najlepsza była czwarta, w której uzyskał 8,88 metra. Na najwyższym stopniu podium stanął Zakariae Derhem. Marokańczyk pchnął kulę na odległość 11,37 metra, dzięki czemu pobił rekord paraolimpijski. Srebro wywalczył Kamel Kardjena, a brąz Deni Cerni.