Kajakarstwo - MŚ U23 i juniorów: pierwszy medal dla Polski

• Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 04.09.2021, 15:16

Mistrzostwa świata juniorów i młodzieżowców przyniosły medal dla Katarzyny Szperkiewicz w C1 na 500 metrów, przed którą finiszowała tylko Annika Loske. Niewiele do medalu zabrakło Kacprowi Sieradzanowi, który ostatecznie zmagania zakończył tuż poza podium.

Zawody rozpoczęły się od startu pań w K1 na 500 metrów w kategorii młodzieżowców. Tutaj biało-czerwone barwy reprezentowała Adrianna Kąkol i choć zajęła dopiero ósme miejsce, stawka była bardzo wyrównana. Finiszowała z czasem 1:53,74. Następne były Aleksandra Jacewicz oraz Julia Walczak w C2 na 500 metrów. Panie walczyły zaciekle i ostatecznie zajęły szóste miejsce z czasem 2:02,39. Do pierwszych Węgierek straciły 6,13 sekundy.

Później przyszedł czas na pierwszy finał juniorek, a wśród nich w K1 na 500 metrów oglądać było nam dane Weronikę Marczewską. Rywalki okazały się bardzo mocne, w wyniku czego Marczewska ukończyła wyścig na miejscu siódmym z czasem 1:58,25. W K2 mężczyzn na 1000 metrów z kolei pokazali się Paweł Krause wraz z Igorem Komorowskim. Panowie pewnie finiszowali na pozycji siódmej (3:24,96). W kategorii U23 w K1 na 1000 metrów Polskę reprezentował z kolei Przemysław Rojek. Na mecie pojawił się z czasem 3:37,19 z niewielką stratą do siódmego Węgra (3:37,02).

W C2 juniorek na 500 metrów startowały z kolei Luiza Fechner oraz Karolina Seydlewicz. Panie z zaledwie sekundową stratą do piątych Niemek dotarły na metę z czasem 2:07,90. Najlepszym osiągnięciem tego dnia był wyścig Katarzyny Szperkiewicz, która w świetnym stylu sięgnęła po srebrny medal w C1 na 500 metrów. Złotą medalistką została Niemka Annika Loske, która wygrała o ułamki sekundy, dokładnie o cztery dziesiąte. Podium uzupełniła Chorwatka Vanesa Tot.

Blisko podium był Kacper Sieradzan. Reprezentant Polski zajął czwarte miejsce w finale C1 na 1000 metrów juniorów. Do zwycięzcy, Mihaia Chihaii z Mołdawii stracił prawie cztery sekundy, a do trzeciego Niemca Jonasa Boettingera ponad dwie sekundy. Również na dystansie kilometra, ale w K1 juniorek szósta była Magdalena Szczęsna.