Kajakarstwo górskie - PŚ: Polacy poza finałami

• Data publikacji: 04.09.2021, 15:48

W hiszpańskim La Seu d'Urgell trwa pierwsza po igrzyskach olimpijskich runda Pucharu Świata w kajakarstwie górskim. Reprezentanci Polski nie wywalczyli awansu do finałowych przejazdów.

Puchar Świata w Hiszpanii rozpoczął się już wczoraj od eliminacji. W kajakach kobiet bez większych problemów przebrnęły je Natalia Pacierpnik i Klaudia Zwolińska. Obydwie reprezentantki naszego kraju odpadły w półfinale. Klaudia Zwolińska zajęła 15. miejsce z wynikiem 101,26, w tym czterema sekundami karnymi. Do dziesiątej pozycji Polka straciła ponad dwie sekundy. Natalia Pacierpnik uplasowała się na 22. miejscu z rezultatem 105,93 z ośmioma sekundami karnymi. W finale triumfowała Jessica Fox. Australijka przejechała trasę w czasie 89,92 bez błędów. Podium uzupełniły Brytyjka Mallory Franklin (93,58) i Słowaczka Eliska Mintalowa (97,28).

W półfinale odpadła także trzech naszych kajakarzy. Najlepiej z nich zaprezentował się Michał Pasiut, który zajął 11. miejsce. Do finału zabrakło mu zaledwie siedmiu setnych sekundy. Dariusz Popiela uplasował się na 23. pozycji, a Krzysztof Majerczak był 24. Walka o zwycięstwo w finale było bardzo zacięta. Triumfował Wit Prindis z czasem 82,76. Czech wyprzedził Austriaka Felixa Oschmautza (83,12), Słoweńca Petera Kauzera (83,26) i Hiszpana Paua Echaniza (83,27). W niedzielę zostanie rozegrana rywalizacja półfinałowa i finałowa w kanadyjkach.