Siatkówka - ME mężczyzn: Polska - Serbia [ZAPIS LIVE]
Biuro Prasowe Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 04.09.2021, 20:30

Polscy siatkarze po bardzo dobrym meczu otwarcia mistrzostw Europy mają przed sobą kolejne zadanie. W drugim starciu grupowym Biało-Czerwoni zmierzą się z obrońcami tytułu, czyli reprezentacją Serbii. Emocji z pewnością nie zabraknie, a my liczymy na fantastyczne widowisko. Początek naszej relacji live już od 20:30, bądźcie z nami!

Polska - Serbia 3:2 (25:21, 23:25, 20:25, 25:20, 16:14)

Relacja na żywo

Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze emocje i zapraszamy na jutrzejsze spotkanie z reprezentacją Grecji! Początek meczu o godzinie 20:30.

Obie drużyny zafundowały nam dziś fenomenalne widowisko na naprawdę wysokim poziomie. Cieszy wygrana Biało-Czerwonych, którzy mimo kłopotów potrafili się podnieść i wytrzymali presję.

16:14 - Kończy to Mateusz Bieniek! Polacy pokonują aktualnych mistrzów Europy po fantastycznej walce!

15:14 - Udany blok Mateusza Bieńka na serbskim atakującym! Kolejna szansa Polaków na skończenie meczu!

14:14 - Marco Ivovic wciska piłkę w boisko i gramy dalej.

14:13 - Kamil Semeniuk zdobywa piłkę meczową dla reprezentacji Polski!

13:13 - W drużynie Serbii bryluje Uros Kovacevic, który popisuje się kolejną świetną akcją w ofensywie.

13:12 - Po czasie na zagrywce pomylił się Luburic!

12:12 - Kovacevic wykorzystał piłkę na remis! Przerwa dla Vitala Heynena, gdyż zapowiadają się emocje do samego końca.

12:11 - Zarówno Podrascanin, jak i Leon mylą się na linii zagrywki.

11:10 - Robią co mogą Serbowie, żeby dogonić Polaków, a Kovacevic popisuje się zarówno w ofensywie, jak i w bloku. Tylko jedno "oczko" pozostało z przewagi Polaków.

11:8 - Kolejny fantastyczny atak Wilfredo Leona z piłki sytuacyjnej!

10:8 - Na lewym skrzydle świetnie spisuje się też Leon, ale w siatkę serwuje Bieniek.

9:7 - Ivovic z łatwością ominął polski blok, atakując z lewej flanki.

9:6 - Świetna zagrywka Semeniuka odrzuciła rywali od siatki, a Bartosz Kurek wykorzystał przechodzącą piłkę! Kolejna przerwa dla trenera Kovaca.

8:6 - Wilfredo Leon atakuje z pipe'a i przy zmianie stron Polacy prowadzą dwoma punktami!

7:6 - Bieniek świetnie wykorzystał atak z krótkiej, ale na zagrywce pomylił się Drzyzga.

6:5 - Gonią wynik Serbowie! Najpierw udanie atakuje Atanasijevic, a chwilę później piłkę wciska Lisinac.

6:3 - Kamil Semeniuk odkąd pojawił się na boisku jest bezbłędny w ofensywie.

5:3 - Pomylił się na zagrywce Marco Podrascanin, ale z bardzo trudnej piłki udanie zaatakował Lisinac.

4:2 - Po przerwie Marco Ivovic świetnie atakuje z pipe'a.

4:1 - Kovacević zatrzymany! Świetny początek Biało-Czerwonych i przerwą reaguje trener Kovac.

3:1 - Atanasijevic przekracza linię trzeciego metra i po fantastycznej akcji punkt ląduje na koncie Polaków!

2:1 - Marco Podrascanin wreszcie zablokowany! Świetna czapa w wykonaniu Kochanowskiego!

1:1 - Wilfredo Leon również odpowiada z lewej flanki.

0:1 - Marco Ivovic rozpoczyna seta efektownym atakiem.

POCZĄTEK 5. SETA

25:20 - Jakub Kochanowski kończy seta efektownym atakiem i wszystko rozstrzygnie się w tie-breaku!

24:19 - Kovacevic zatrzymany i piłka setowa dla naszej reprezentacji!

23:19 - Świetnie grają teraz Biało-Czerwoni! Najpierw Kochanowski z krótkiej, potem Kurek z prawej strony!

21:19 - Po przerwie piłkę sprytnie wepchnął na nasza stronę Uros Kovacevic.

21:18 - Ależ seria bloków w drużynie Biało-Czerwonych! Dwa zatrzymane ataki i już trzy "oczka" przewagi! Czas dla Slobodana Kovaca.

19:18 - Swój serwis minimalnie zepsuł też Semeniuk, ale na środku czujnie zagrał Mateusz Bieniek.

18:17 - Niestety kolejny błąd serwisowy w wykonaniu Polaków, jednak Kamil Semeniuk w ataku się nie zatrzymuje.

17:16 - Pomylił się na zagrywce Kochanowski, ale Semeniuk dokłada kolejne "oczko" z lewego skrzydła.

16:15 - Świetnie na lewym skrzydle popracował Kamil Semeniuk.

15:14 - Zmiany w naszej drużynie i świetny blok w wykonaniu duetu Kochanowski-Semeniuk!

14:14 - Atanasijevic i Leon wymieniają się kolejnymi atakami.

13:13 - Powróciliśmy do gry punkt za punkt.

12:12 - Bardzo dobry moment gry Mateusza Bieńka! Jest atak, jest as i jest remis!

10:12 - Serbski z blok na czele z Marco Podrascaninem kolejny raz zatrzymuje atak Kurka, a nasz atakujący chwilę później uderza w aut.

10:10 - Marco Ivovic jest dziś w naprawdę świetnej dyspozycji. Teraz przyjmujący dokłada "oczko" z zagrywki i doprowadza do remisu. Czas dla trenera Heynena.

10:8 - Nie wyszła ta akcja Polakom, jednak kolejny serwis psują Serbowie.

9:7 - Tym razem podwójny blok zatrzymuje atak Kurka, ale na linii zagrywki myli się Lisinac.

8:6 - Świetnie zaatakował Bartosz Kurek, ale Kochanowski pomylił się na zagrywce.

7:5 - Niestety siatki dotknął teraz Michał Kubiak.

7:4 - Po przerwie dla Slobodana Kovaca Wilfredo Leona niestety zaserwował w aut.

7:3 - Wilfredo Leon!!! Dwa asy serwisowe z rzędu naszego przyjmującego!

5:3 - Bartosz Kurek pomylił się na linii zagrywki, ale na środku atak wykorzystał Kuba Kochanowski.

4:2 - Udanie zaatakował już Bartosz Kurek, a piłkę na aut tym razem posłał Srećko Lisinac.

2:2 - Wilfredo Leon niestety nie wykorzystuje kontry i atakuje bez bloku w aut.

2:1 - Mateusz Bieniek zaskakuje rywali swoją zagrywką!

1:1 - Marco Ivovic i Wilfredo Leon rozpoczynają czwartą partię od udanych ataków.

POCZĄTEK 4. SETA

20:25 - Niestety kończymy tę partię zepsutą zagrywką Bartosza Kurka. Serbowie grali zdecydowanie lepiej w tej odsłonie, a w szeregach Polski pojawiało się dużo zamieszania i błędów w przyjęciu.

20:24 - Wilfredo Leon jeszcze daje nadzieje na odwrócenie losów tego seta.

19:24 - Uros Kovacevic z lewej strony i piłka setowa dla Serbii.

19:23 - Atanasijevic przybliża swój zespół do wygranej.

18:22 - Oj dużo chaosu było w tej akcji, ale punkt dla Polski.

17:22 - Wpada w siatkę Bartosz Kurek... Serbowie pewnie zmierzają po zwycięstwo.

17:21 - I jeszcze jeden as w wykonaniu Ivovicia... Ciężko będzie to odrobić.

17:20 - Tym razem Kovacevic zatrzymuje blokiem atak Michała Kubiaka.

17:19 - Oj szaleje teraz Uros Kovacevic na lewym ataku i Serbowie ponownie odskakują.

17:17 - Bartosz Kurek z prawej strony i mamy remis!

16:17 - Tym razem w ofensywie popisał się Ivovic, ale zagrywkę zepsuł Atanasijevic.

15:16 - Na zagrywce nie popisał się też Leon, ale za to na środku trudną piłkę wykorzystał Nowakowski.

14:15 - Pomylił się po przerwie nasz atakujący na zagrywce. Jednak efektownego pipe'a odnotował Michał Kubiak.

13:14 - Bartosz Kurek dokłada asa serwisowego! Tylko jedno "oczko" straty Polaków i czas dla Slobodana Kovaca.

12:14 - Polacy wracają do gry! Najpierw świetny atak Kurka, a następnie efektowny blok Nowakowskiego.

10:13 - Wilfredo Leon jeszcze raz! Polacy powoli odrabiają straty.

9:13 - Jest też udany atak Wilfredo Leona.

8:13 - Marco Podrascanin zachwyca w dzisiejszym meczu. Kolejny udany atak Serba.

8:12 - Po przerwie Michał Kubiak trafia z lewej flanki, a błąd popełnia Kovacevic.

6:12 - Kolejny autowy atak w wykonaniu Biało-Czerwonych. Źle to wygląda....

6:11 - Marco Ivovic dokłada asa i Serbowie powiększają przewagę.

6:10 - Podrascanin jeszcze raz ze środka.

5:9 - Po przerwie niestety w ofensywie myli się Michał Kubiak, ale największy problem mamy z przyjęciem.

Czas dla trenera Heynena.

5:8 - Świetny moment gry Serbów, którzy na swoją korzyść obracają długą i efektowną akcję.

5:7 - Marco Podrascanin tym razem dołożył "oczko" blokiem.

5:6 - Bartosz Kurek zagrał aktywnie na prawym skrzydle, ale ataki Podrascanina ze środka są nie do zatrzymania.

4:5 - Udane ataki Atanasijevicia i Ivovicia wyprowadzają Serbów na prowadzenie.

4:3 - Wilfredo Leon zostaje zatrzymany przez serbski blok, ale kolejny serwis psuje Kovacevic.

3:2 - Marco Ivovic teraz przebija się przez nasz blok, ale swój serwis psuje Jovovic.

2:1 - Seria świetnych bloków w wykonaniu obu drużyn na początek trzeciej odsłony.

POCZĄTEK 3. SETA

23:25 - Niestety Uros Kovacevic kończy tę partię. Serbowie wyrównują wynik meczu.

23:24 - Udany atak Bartosza Kurka! Polacy jeszcze walczą!

22:24 - Pomylił się Okolic na zagrywce i o czas prosi Slobodan Kovac.

21:24 - Nie kończy Leon swojego ataku, ale kończy za to Kovacevic, który zdobywa piłkę setową dla reprezentacji Serbii. Przed tym jednak czas dla trenera Polaków.

21:23 - Dużo dyskusji było w związku z poprzednią akcją, ostatecznie jednak decyzja utrzymana.

21:23 - Niestety! Polacy byli blisko remisu, ale challenge pokazał, że Wilfredo Leon dotknął siatki.

21:22 - Błąd za błąd, atak za atak! Niesamowicie wyrównana gra obu drużyn i czas dla trenera Serbii po udanej akcji Bartosza Kurka.

20:21 - Udanie zaatakował teraz Podrascanin, ale błąd na zagrywce popełnił Ivovic.

19:20 - Nie wykorzystał kontry Alexander Atanasijevic i już tylko jedno "oczko" tracą Polacy!

18:20 - Drzyzga myli się na zagrywce, ale kolejny udany atak prezentuje Kurek.

17:19 - Bartosz Kurek przełamuje świetną passę Serbów.

16:19 - A po czasie Srecko Lisiniac znów posyła bombę z zagrywki.

16:18 - Tym razem udany atak w wykonaniu Podrascanina i Vital Heynen prosi o przerwę.

16:17 - Pomylił się Leon w ofensywie i to Serbowie wychodzą na prowadzenie.

16:16 - Serbowie szybko niwelują przewagę Polaków. Marco Ivovic nie zwalnia ręki w ataku, a Lisiniac popisuje się na zagrywce.

16:14 - Efektowny pojedynczy blok w wykonaniu Fabiana Drzyzgi na Atanasijeviciu!

15:14 - Piotr Nowakowski pewnie atakuje z krótkiej piłki.

14:14 - Udany atak w wykonaniu Wilfredo Leona, ale niestety nasz przyjmujący psuje swój serwis.

13:13 - Obie drużyny nie zwalniają ręki w ataku. Bardzo wyrównanie prezentuje się ten set.

12:12 - Ataki Atanasijevicia są w tym momencie nie do zatrzymania.

12:11 - Dużo kontrowersji było w tej akcji, ale ostatecznie punkt dla reprezentacji Polski!

11:11 - Serwis Marco Ivovicia zahaczył o taśmę i wpadł w nasze boisko. Tym samym Serbowie doprowadzają do remisu.

11:10 - Świetna seria Alexandera Atanasijevicia, który dwukrotnie był nie do zatrzymania w ofensywie.

11:8 - Michał Kubiak świetnie popracował w obronie, a Wilfredo Leon udanie zaatakował z lewej flanki.

10:8 - Oba zespoły bardzo aktywnie grają dziś środkiem.

9:7 - Dwie świetne akcje blokiem w wykonaniu Polaków, którzy odskakują na dwa "oczka".

7:7 - Tym razem duet Ivovic-Atanasijevic spisał się bezbłędnie.

7:5 - Problemy w ofensywie ma dziś natomiast Atanasijevic, który uderza w siatkę.

6:5 - Michał Kubiak gra dziś bardzo konsekwentnie w ofensywie i wychodzimy na prowadzenie.

5:5 - My również odpowiadamy środkiem, gdzie krótką wykorzystuje Mateusz Bieniek.

5:4 - Kovacevic bez problemu poradził sobie z Polskim blokiem.

4:4 - Na zagrywce za to świetnie zaprezentował się Wilfredo Leon, który serwuje asa!

3:4 - Jeszcze jeden atak Kovacevicia i jeszcze jedna zepsuta zagrywka po serbskiej stronie.

2:3 - Oba zespoły nie mogą wstrzelić się zagrywką.

1:2 - Kochanowski psuje serwis, a Uros Kovacevic wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

1:0 - Od pewnego ataku drugą odsłonę rozpoczyna Wilfredo Leon.

POCZĄTEK 2. SETA

25:21 - Alexander Atanasijevic zrywa swój atak i pierwsza partia ląduje na koncie Biało-Czerwonych!

24:21 - Bartosz Kurek z prawej strony i piłka setowa dla Polski!

23:21 - U Serbów na lewym skrzydle bardzo dobrze spisuje się Ivovic, ale my mamy Michała Kubiaka.

22:20 - Zepsute zagrywki w wykonaniu Leona i Kovacevicia.

21:19 - Fabian Drzyzga wykorzystuje środek, gdzie nie zawodzi Piotr Nowakowski.

20:19 - Kovacevic fenomenalnie zaatakował ze środka, a w ofensywie nie popisał się niestety Leon.

20:17 - Wymiana fantastycznych ataków Bartka Kurka i Marco Ivovicia.

19:16 - Marco Podrascanin przerywa serię błędów serbskich zawodników, a po naszej stronie z lewego skrzydła punktuje Kubiak.

18:15 - Atanasijevic najpierw nie poradził sobie na zagrywce, a chwilę później popełnił też błąd w ataku.

16:15 - Lisinac pomylił się na zagrywce, ale w ataku czujnie zagrał Marco Ivovic.

15:14 - Bartosz Kurek zostaje zatrzymany przez serbski blok i już tylko jedno "oczko" przewagi Biało-Czerwonych.

15:13 - Lisinac wykorzystuje przesuniętą krótką.

15:12 - Bartosz Kurek najpierw zaatakował w aut, ale zrehabilitował się w kolejnej akcji.

14:11 - Srećko Lisinac przerywa świetną passę Polaków.

14:10 - I jeszcze jeden as w wykonaniu Wilfredo Leona! Świetna seria naszych siatkarzy!

13:10 - Michał Kubiak wykorzystuje kolejną posłaną do niego piłkę i o czas prosi trener Kovac.

12:10 - As serwisowy Leona! Polacy budują przewagę.

11:10 - Michał Kubiak wpycha piłkę w boisko rywali.

10:10 - Bartosz Kurek świetnie zaprezentował się w ataku, ale niestety zaserwował w aut.

9:9 - Polakom nie udało się obronić znakomitego ataku Atanasijevicia.

9:8 - Świetny serwis Kuby Kochanowskiego!

8:8 - Wilfredo Leon zaatakował po antence, ale Serbowie też popełniają błąd i psują zagrywkę.

7:7 - Podrascanin popisuje się świetnym atakiem ze środka.

6:6 - Zepsuty serwis Drzyzgi i świetna akcja Ivovicia dają remis reprezentacji Serbii.

6:4 - Polacy łapią swój świetny rytm! Najpierw Kochanowski atakuje ze środka, a chwilę później Kubiak z lewej flanki.

4:4 - Niestety teraz oba zespoły wymieniają się zepsutymi zagrywkami.

3:2 - Jovovic psuje swój serwis i to Polacy obejmują prowadzenie po bloku Mateusza Bieńka.

1:2 - Leon odpowiada z lewego ataku, ale Serbowie grają też środkiem.

0:1 - Pierwsza akcja i już pierwszy challenge, który pokazał, że atak Kovacevicia wylądował w boisku.

Skład reprezentacji Polski: Kubiak, Bieniek, Kurek, Leon, Drzyzga, Kochanowski, Zatorski (L)

Skład reprezentacji Serbii: Kovacevic, Jovovic, Podrascanin, Lisinac, Atanasijevic, Ivovic, Pekovic (L)

Najpierw jednak chwila z kibicami dla naszych juniorów, którzy kilka dni temu zdobyli złoty medal mistrzostw świata u19!

Już za kilka minut początek rywalizacji!

Po stosunkowo łatwym zwycięstwie z Portugalią, Polacy staną do walki z o wiele bardziej wymagającym rywalem. Serbowie bronią tytułu sprzed dwóch lat i z pewnością będą chcieli pokazać swoją dobrą dyspozycję już w grupie. Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco, a my na naszą relację live zapraszamy od 20:30!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.