Piłka Nożna - el. MŚ: kolejna wpadka Francji, tym razem z Ukrainą!
NazionaleCalcio/Flickr

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 04.09.2021, 22:55

Spotkanie 5. kolejki grupy D europejskiej strefy eliminacji Mistrzostw Świata 2022 pomiędzy Ukrainą a Francją zakończyło się remisem. Po bramce Shaparenki dla Ukrainy i golu Martiala dla Francuzów padł wynik 1:1.

Ostatni raz oba zespoły spotkały się podczas pierwszego meczu eliminacyjnego w marcu tego roku. We Francji padł wtedy remis 1:1. W rankingu FIFA „Żółto-Niebiescy” są na 25. lokacie, zaś „Trójkolorowi” znajdują się na trzeciej lokacie. Dość zdecydowanym faworytem tej rywalizacji wydawali się być goście, którzy z pewnością będą dodatkowo zmotywowani po wpadce w meczu z Bośnia i Hercegowiną.

Mecz od samego początku był naprawdę wyrównany, jednak to Ukraińcy dość zaskakująco jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Cudownym strzałem zza pola karnego popisał się Mykoła Shaparenko i nie dał najmniejszych szans na interwencję Hugo Llorisowi.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie dla Francuzów, bowiem już w 50. minucie mieliśmy wyrównującego gola. Dość szczęśliwe trafienie zaliczył Anthony Martial. Kolejne minuty to niezła gra gości z zachodu Europy, jednak ostatecznie rezultat nie zmienił się już.

Wynik ten spowodował, że Francja, pomimo kolejnego remisu znajduje się w naprawdę dobrej sytuacji. Dla Ukrainy piąty remis z rzędu oznacza z kolei to, że jeśli marzą o awansie na mundial muszą w końcu zacząć wygrywać w kolejnych meczach.

Ukraina – Francja 1:1 (1:0)

Bramki: 44’ Shaparenko – 50’ Martial

Ukraina: Pjatow – Zabarnij, Kriwtsow, Matwijenko – Mykolenko, Shaparenko (90+1’ Sydorczuk), Stepanenko, Timczuk – Cygankow (82’ Malinowski), Jarmołenko (90+3’ Zubkow) – Yaremczuk (82’ Sikan)

Francja: Lloris – Digne, Kimpembe, Zouma, Dubois – Rabior, Pogba, Tchouameni (83’ Veretout), Coman (64’ Diaby) – Martial (64’ Benzema), Griezmann

Żółte kartki: 89’ Jarmołenko, 90’ Malinowski – 89’ Kimpembe

Sędzia: Slavko Vincić