Pierwsza kolejka Ligue 1 za nami - Marsylia na prowadzeniu

• Data publikacji: 13.08.2018, 12:00

Za nami pierwsza kolejka Ligue 1 2018/2019. W dziesięciu meczach oglądaliśmy aż 33 gole, a żaden mecz nie zakończył się bezbramkowym remisem. To obiecujący początek sezonu.

O bardzo dobrym otwarciu sezonu mogą mówić zawodnicy Marsylii, którzy w pojedynku z Toulouse zdobyli 4 bramki i znajdują się na szczycie tabeli. Zaraz za nimi uplasował się triumfator poprzedniego sezonu - Paris Saint-Germain, który pewnie pokonał u siebie Caen 3:0, a bramki strzelali Neymar, Adrien Rabiot oraz Timothy Weah. Ten ostatni w 89. minucie wykorzystał fatalny błąd bramkarza, odebrał mu piłkę podaną przez obrońcę i z bliska umieścił w siatce.

AS Monaco wygrało 3:1 z FC Nantes, całe spotkanie rozegrał Kamil Glik, który pełnił funkcję kapitana. Wicemistrzowie Francji obudzili się na ostatnie 30 minut meczu, wcześniej mieli jedynie dwie okazje strzeleckie i obu nie wykorzystał Jordi Mboula. W 69. minucie worek z bramkami rozwiązał Rony Lopes, a w jego ślady poszli Stevan Jovetić oraz Radamel Falcao. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Emiliano Sala.

Olympique Lyon pokonał u siebie Amiens 2:0. Na ławce rezerwowych gości był Rafał Kurzawa, a Bordeaux z Igorem Lewczukiem w składzie przegrało u siebie ze Strasbourgiem 0:2.

PSG - Caen 3:0

Bordeaux - Strasbourg 0:2
Lyon - Amiens 2:0
Angers - Nimes 3:4
Lille - Rennes 3:1
Montpellier - Dijon 1:2
Nice - Reims 0:1
St. Etienne - Guingamp 2:1